Конференція - шоукейс “Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення”

 

14 грудня 2017 року відбулась міжнародна конференція - шоукейс “Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення”.

Дякуємо усім присутнім за активну участь та підтримку розвитку креативних і культурних галузей в Україні!

Учасниками міжнародної конференції «Культурні відносини Україна – ЄС: перші досягнення» стало майже 250 представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних та локальних органів влади, EUNIC та країн-членів ЄС, ЕАСЕА. Серед поважних гостей - Міністр культури України Євген Нищук, директор програми ЄС «Креативна Європа» Катаріна Рідігер, голова Представництва ЄС в Україні Хьюго Мінгарелі, директор Ґете-інституту Беате Кьолер, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності ВРУ Микола Княжицький, директори культурних інституцій країн-членів ЄС, представники іноземних дипломатичних представництв в Україні.

“Все це є засадами того, що ми почали ставити культурну політику на перший план, і дуже раді, що без культурної складової не обговорюються ні політичні, ні економічні, ні соціальні питання. Ми змінюємо мислення політичної еліти в Україні, яка починає розуміти, що на культуру потрібно збільшити фінансування, бо саме культура впливає на розвиток людського потенціалу, на соціально-економічний розвиток держави, що зрештою дозволить нам бути конкурентними в Європейському Союзі”, - наголосив міністр культури.

Під час конференції вдалось підвести підсумки та обговорити стратегію співпраці Україна – ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій.

"Культура є серцевиною європейської системи цінностей. Якщо ви хочете підтримати систему цінностей, у якій ми живемо, вам потрібно сфокусуватися на культурі. Сьогодні немає потреби пояснювати, чому потрібно налаштовувати діалог між Україною та ЄС у плані зміцнення співпраці, просування наших спільних інтересів і цінностей, і українська культура відіграє велику роль у цьому діалозі",  - сказав Мінгареллі.

Кульмінацією конференції стала вистава “ЦеШО” від Владислава Троїцького.

Окремо хочемо висловити подяку за підтримку та співпрацю Представництву Європейського Союзу в Україні, Міністерству закордонних справ та Міністерству культури!

 

Пряма трансляція
Фото
Відео