Про компонент

Підпрограма «Культура», як частина програми «Креативна Європа», передбачає розвиток творчих та культурних секторів.
Для підпрограми «Культура» передбачено чотири схеми фінансування:
  • Підтримка проектів у галузі європейського співробітництва.
  • Підтримка проектів у галузі художнього перекладу.
  • Підтримка «Європейських мереж співробітництва».
  • Підтримка «Європейських платформ».

Найважливішим кроком у підготовці до спільного проекту є формування потужної команди партнерів або «співорганізаторів» з різних європейських країн, які бажають здійснювати спільне співробітництво культурного характеру. Поряд з оформленням чітких письмових домовленостей вельми важливим є встановлення тісних робочих відносин між співорганізаторами.

Обираючи спільний культурний проект для участі, рекомендуємо звернути увагу на наступні рекомендації:

  • Встановлення міцних відносин із потенційними співорганізаторами є необхідною умовою для забезпечення кожній стороні можливості рівноправної участі у плануванні проекту та чіткого розуміння своїх завдань у рамках проекту. Кожна зі сторін повинна бути абсолютно впевненою у можливості кожного з співорганізаторів виконати свої грошові зобов’язання за проектом.
  • Питання фінансового характеру та фінансування проекту повинні обговорюватися відкрито від самого початку. Кожна сторона повинна бути впевнена у тому, що кожен співорганізатор може надати кошти, які він готовий вкласти у проект.
  • Щоб підготовкою проекту могли займатися усі співорганізатори, необхідно, щоб оперативні плани та матеріали за проектом були готові уже на ранніх його етапах. Спільна робота співорганізаторів необхідна для того, щоб визначити:- конкретну мету свого колективного проекту;- учасників, які бажають взяти участь у проекті;– цільову аудиторію і категорію громадськості;– календарний план усіх проектних заходів;– повні витрати та доходи за проектом.