Міжнародний семінар “Європейські культурні резиденції»

Міжнародний семінар “Європейські культурні резиденції», організований у партнерстві українськими фондами Dofa.fund та Zenko Foundation відбувся в карпатському селі Татарів у готелі «Коруна» 2- 6 листопада 2017 р.

Метою семінару “Європейські культурні резиденції» було:

– налагодження сталих зв’язків між культурними інституціями України та Європи;

– обговорення спільної візії співпраці в рамках розвитку програми резиденцій для митців та партнерства для подання заявки на програму «Креативна Європа»;

– започаткування мережі партнерських інституції , що працюють з мультидисциплінарними культурними проектами і промотують спільні цінності – цілісність ЄС, залучення України до європейського культурного контексту , толерантність, рівноправне партнерство тощо.

Семінар проходив в рамках щорічного форуму Zenko Platform, метою якого є створення та підтримка сталої комунікації між культурними інституціями Європи. Інформаційними партнерами Семінару були Міністерство закордонних справ України та Центр стратегічних комунікацій StratCom, а також Сімейна друкарня Huss. Медіа платформою Семінару став проект LikeU, діяльність якого в соціальних мережах спрямована на промоцію України за кордоном.

Учасниками семінару “Європейські культурні резиденції» були представники культурних інституцій з 11 країн Європейського Союзу – Австрії, Бельгії, Великої Британії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Франції, Угорщини, а також куратори та арт-менеджери з різних міст України – Ужгорода, Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Одеси, Харкова, Києва. До Семінару долучилися також авторитетні українські журналісти, що висвітлюють культурні події, представники європейських інститутів в Україні (British Council). Почесним гостем був Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс, добре відомий своєю підтримкою культурних зв’язків між Україною та ЄС.

Найважливішим результатом Семінару в Татарові організатори вважають факт наявності довіри на людському і професійному рівні, який є запорукою сталого партнерства.

Артикуляція нагальних проблем, актуальних локальних і загальноєвропейських контекстів, готовність до діалогу і вибудовування спільних рішень, продуктивний обмін досвідом – те, що нам вдалося досягнути під час 3-денного семінару в карпатському селі Татарів. Такі принципи є  надійними палями у дуже крихкому грунті діалогу про сильний Європейський Союз, про роль України, на яких може триматися фундамент спільної культурної стратегії.