Підтримка маломасштабних, середньомасштабних та великомасштабних транснаціональні спільних проєктів. Фінансування доступне для 3 типів проєктів:
- Маломасштабні проєкти (мінімум 3 партнери з 3 різних країн-учасниць)
- Середньомасштабні проєкти (мінімум 5 партнерів з 5 різних країн-учасниць)
- Великомасштабні проєкти (мінімум 10 партнерів з 10 різних країн-учасниць)
Проєкти можуть охоплювати один або кілька культурних та креативних секторів і можуть бути міждисциплінарними.
Яка мета підтримки?
- Підтримка ініціатив, у яких беруть участь організації всіх розмірів у культурних та креативних секторах, зокрема мікроорганізації та малі організації, з різних країн для реалізації секторальних або міжсекторальних заходів.
- Проєкти повинні мати чіткий вимір транскордонного співробітництва, оскільки це є ключовим елементом конкурсу.
- Ця ініціатива закріплена в політиках підпрограми «Культура» та загальних пріоритетах ЄС (зусилля ЄС у сфері екологічної стійкості, інклюзії та гендерної рівності, цифрового переходу та міжнародних відносин).
- Європейські проєкти співпраці відкриті для всіх культурних і креативних секторів. Проте, оскільки ця ініціатива спрямована на досягнення цілей підпрограми «Культура», проєкти, що залучають виключно організації з аудіовізуального сектору та проєкти, що складаються виключно з аудіовізуального контенту, не підпадають під дію цього конкурсу та, відповідно, не мають права на підтримку.
- Інформація на цій сторінці є лише орієнтовною. Будь ласка, зверніться до European Cooperation Projects 2025 Call document для отримання повної інформації, критеріїв відповідності та вимог для подання заявки проєктів різного масштабу. Усі три категорії містяться в одному документі конкурсу.
Короткий опис проєктів співпраці за масштабом
- Маломасштабні проєкти 2025:
- Консорціум має складатися щонайменше з 3 організацій із 3 різних країн-учасниць.
- Максимальна сума гранту ЄС: 200 000 євро на проєкт.
- Максимальна ставка співфінансування: 80%.
- Малі проєкти особливо підходять для підтримки доступу низових організацій, створення нових партнерств, розробки нових заходів та інноваційних ідей, таких як фестивалі, арт-ярмарки, виставки, вистави тощо.
- Середньомасштабні проєкти 2025:
- Консорціум має складатися щонайменше з 5 організацій із 5 різних країн-учасниць.
- Максимальна сума гранту ЄС: 1 000 000 євро на проєкт.
- Максимальна ставка фінансування: 70%.
- Великомасштабні проєкти 2025:
- Консорціум має складатися щонайменше з 10 організацій із 10 різних країн-учасниць.
- Максимальна сума гранту ЄС: 2 000 000 євро на проєкт.
- Максимальна ставка фінансування: 60%.
- Інформація на цій сторінці є лише орієнтовною. Будь ласка, зверніться до European Cooperation Projects 2025 Call document для отримання повної інформації, критеріїв відповідності та вимог для подання заявки проєктів різного масштабу. Усі три категорії містяться в одному документі конкурсу.
Хто може подати заявку?
-
Щоб мати право на участь, заявники (отримувачі гранту та пов’язані організації) повинні:
- бути юридичними особами (державними або приватними організаціями);
- бути зареєстрованими в одній із країн-учасниць програми «Креативна Європа»;
- країни-члени ЄС (включно з заморськими країнами та територіями (OCTs));
- країни, що не входять до ЄС, але включені до списку країн, що беруть участь у програмі «Креативна Європа».
Заявки мають подаватися консорціумом із щонайменше 3, 5 або 10 заявників (отримувачів гранту, не афілійованих організацій), які відповідають наступним умовам:
- CREA-CULT-2025-COOP-1 (Малі проєкти): мінімум 3 незалежні організації з 3 різних країн-учасниць.
- CREA-CULT-2025-COOP-2 (Середні проєкти): мінімум 5 незалежних організацій з 5 різних країн-учасниць.
- CREA-CULT-2025-COOP-3 (Великі проєкти): мінімум 10 незалежних організацій з 10 різних країн-учасниць.
- Інформація на цій сторінці є лише орієнтовною. Будь ласка, зверніться до European Cooperation Projects 2025 Call document для отримання повної інформації, критеріїв відповідності та вимог для подання заявки проєктів різного масштабу. Усі три категорії містяться в одному документі конкурсу.
Що буде підтримано?
- Конкурс підтримує проєкти за участю організацій у культурних та креативних секторах усіх розмірів, включно з мікроорганізаціями та малими організаціями, і з різних країн для здійснення секторальних або міжсекторальних заходів.
- Конкурс розроблений також для сприяння впровадженню нових політичних ініціатив ЄС, таких як Новий Європейський Баухаус.
- Підтримка надаватиметься спільним проєктам, які сприятимуть лише одній із наступних цілей:
- Ціль 1 – Транскордонне створення і поширення: посилити транскордонне створення і поширення європейських творів та митців. Транскордонне створення і поширення є важливими для розвитку співпраці, розширення аудиторії, а в багатьох випадках – необхідними для життєздатності та розвитку культурних організацій, інституцій і окремих осіб. Копродукція також є інструментом для стимулювання творчості, спільного використання ресурсів, а також сприяє транскордонному розповсюдженню контенту та мобільності митців. Проєкти враховуватимуть новий контекст, зокрема питання охорони здоров’я чи екологічні аспекти, і інтегруватимуть інноваційні (цифрові) способи створення та поширення контенту.
- Ціль 2 – Інновації: посилити спроможність європейських культурних та креативних секторів розвивати таланти, впроваджувати інновації, розвиватися, а також створювати робочі місця та стимулювати зростання. Проєкти, що відповідають цій цілі, мають бути спрямовані на підвищення спроможності, що може мати технологічний та/або мистецький характер, і можуть включати розробку та випробування нових практик або моделей, а також передачу й поширення інноваційних підходів.
- Сфери інновацій можуть охоплювати соціальні чи суспільні аспекти, такі як: залучення або розширення аудиторії, гендерна рівність, інклюзія людей з інвалідністю, людей, що належать до меншин, і соціально маргіналізованих груп, боротьба зі зміною клімату, цифровізація, а також внесок культури у сферу охорони здоров’я та добробуту, особливо психічного здоров’я, враховуючи наявні дані та триваючу кризу психічного здоров’я, яка особливо впливає на молодь.
- Окрім вибору однієї з вищезазначених цілей, проєкти повинні відповідати загальним пріоритетам ЄС. Заявники мають описати в заявці, як проєкт сприятиме досягненню цих пріоритетів. Очікується, що пропозиції матимуть чітко виражений вимір транскордонного співробітництва, оскільки це є основою конкурсу. Якість співпраці, включно з історією взаємодії між організаціями та інтеграцією нових організацій у партнерство, є ключовими аспектами Європейських спільних проєктів.
- Вимір співпраці дозволить цій ініціативі сприяти транскордонній взаємодії між культурними та креативними організаціями, а також забезпечить циркуляцію й видимість європейських творів і мобільність професіоналів культурних і креативних секторів.
- Водночас ця ініціатива продовжуватиме підтримувати українських митців і культурних діячів для демонстрації їхньої творчості та допомоги переміщеним особам у доступі до культури в ці складні часи. Участь українських організацій заохочується та сприятиме підготовці до післявоєнного відновлення культурного та креативного секторів.
Обсяги грантової підтримки
- Для CREA-CULT-2025-COOP-1 Маломасштабні проєкти: максимальна сума гранту ЄС – 200 000 євро на проєкт.
- Для CREA-CULT-2025-COOP-2 Середньомасштабні проєкти: максимальна сума гранту ЄС – 1 000 000 євро на проєкт.
- Для CREA-CULT-2025-COOP-3 Великомасштабні проєкти: максимальна сума гранту ЄС – 2 000 000 євро на проєкт.
Грант надається у формі фіксованої суми. Це означає, що він відшкодовує фіксовану суму, яка визначається на основі загального бюджету проєкту та застосованої ставки фінансування:
-
- Для CREA-CULT-2025-COOP-1: максимальна ставка співфінансування 80%.
- Для CREA-CULT-2025-COOP-2: максимальна ставка співфінансування 70%.
- Для CREA-CULT-2025-COOP-3: максимальна ставка співфінансування 60%.
Як подати заявку?
- Ознайомтеся з документом конкурсу для перевірки прийнятності та вимог.
- Всі заявки на конкурси «Креативної Європи» подаються через European Commission's Funding & Tender Opportunities Portal (F&TP). Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на порталі при поданні заявки.
- Детальна інформація про доступ до порталу F&TP.