Збільшення спроможності продюсерів аудіовізуального сектору розробляти та виробляти потужні проєкти з істотним потенціалом для розповсюдження по всій Європі та за її межами. Воно також сприяє європейським та міжнародним копродукціям у телевізійному та онлайн-секторі.
Це фінансування спрямоване на зміцнення незалежності продюсерів щодо мовників та цифрових платформ. Воно посилює співпрацю між операторами, включаючи незалежних продюсерів, мовників, цифрові платформи та агентів із продажу. Особлива увага буде приділена проєктам, що містять інноваційні аспекти у контенті та фінансуванні, які демонструють чіткий зв’язок із передбачуваними стратегіями розповсюдження.
- Збільшення виробництва високоякісних європейських творів для лінійного та нелінійного мовлення, включаючи цифрові платформи, а також збільшення кількості копродукцій.
- Посилення співпраці між операторами з різних країн, що беруть участь у підпрограмі MEDIA, зокрема між мовниками.
- Збільшення аудиторії європейських творів через лінійне та нелінійне мовлення, включаючи цифрові платформи.
Будь ласка, зверніться до документа конкурсу для отримання повної інформації.
Ці критерії є вибірковими та лише орієнтовними – будь ласка, зверніться до документа конкурсу для отримання повної інформації.
- Незалежні європейські продюсерські компанії з країн, що беруть участь у підпрограмі MEDIA.
- Заявки можуть подавати як окремі заявники (єдині отримувачі; афілійовані організації допускаються за потреби), так і консорціуми, що складаються щонайменше з двох заявників (отримувачів; не афілійованих організацій).
- Твір повинен передбачати участь щонайменше двох мовних компаній із двох країн, що беруть участь у підпрограмі MEDIA.
Мовна компанія – це будь-який мовник (постачальник лінійних аудіовізуальних медіапослуг) або постачальник аудіовізуальних медіапослуг на замовлення (нелінійних аудіовізуальних медіапослуг), як визначено в статті 1(1) Директиви про аудіовізуальні медіапослуги (DIR 2010/13/EU та DIR 2018/1808/EU, що вносить зміни до DIR 2010/13/EU).
Участь мовників має бути підтверджена контрактами або підписаними обов’язковими листами зобов’язань, які визначають умови їхньої фінансової участі та включають ліцензійну ціну та період ліцензії.
Листи, які не містять цих обов’язкових елементів, не будуть враховуватися. Листи, що демонструють попередній інтерес, листи про наміри, що залежать від остаточного перегляду, та листи, у яких висловлюється готовність, можливо, придбати твір після його виробництва, не вважаються обов’язковими листами зобов’язань.
- Мінімум 40% фінансування від загальної кошторисної суми виробництва має бути гарантовано з джерел фінансування третьої сторони, таких як внески від мовників, дистриб’юторів, фондів, а також приватних та/або державних інвесторів. Податкові пільги приймаються як джерело фінансування третьої сторони лише за наявності підтвердних документів від компетентних органів.
- Щонайменше 50% загального кошторисного фінансування має надходити з країн, що беруть участь у підпрограмі MEDIA.
Фінансуватимуться лише виробничі заходи для таких творів, що призначені насамперед для телебачення або онлайн-експлуатації:
- Драматичні фільми (одиночні або серіали) загальною тривалістю не менше 90 хвилин.
- Анімаційні фільми (одиночні або серіали) загальною тривалістю не менше 24 хвилин.
- Креативні документальні фільми (одиночні або серіали) загальною тривалістю не менше 50 хвилин.
Твори, розроблені як серіал із спільною стратегією розповсюдження та маркетингу, повинні подаватися як серіал. Окремі епізоди серіалу не можуть подаватися окремими заявками.
Ознайомтеся з документом конкурсу для перевірки прийнятності та вимог.
Підтримка творів (драматичні фільми, анімацію та документальні фільми), призначені для лінійного та нелінійного мовлення, що демонструють:
- міцну співпрацю між операторами з різних країн, що беруть участь у підпрограмі MEDIA, включаючи мовників;
- високу креативну/художню цінність і широкий потенціал для транснаціонального розповсюдження, здатний залучити аудиторію на європейському та міжнародному рівні;
- інноваційні аспекти у змісті та фінансуванні, які демонструють чіткий зв’язок із передбаченими стратегіями розповсюдження.
Заявники повинні представити відповідні стратегії для забезпечення більш стійкої та екологічно відповідальної галузі шляхом:
- використання консультантів із питань екологічної відповідальності для зменшення екологічного впливу виробництва та зйомок,
- забезпечення гендерного балансу, інклюзії, різноманіття та репрезентативності.
Ознайомтеся з документом конкурсу для перевірки прийнятності та вимог.
- Для креативних документальних фільмів максимальна сума гранту – 300 000 євро на проєкт.
- Для анімаційних творів максимальна сума гранту – 500 000 євро на проєкт.
Для драматичних творів:
- 500 000 євро, якщо допустимий бюджет виробництва менший за 10 млн євро.
- 1 млн євро, якщо допустимий бюджет виробництва становить від 10 до 20 млн євро.
- 2 млн євро, якщо допустимий бюджет виробництва перевищує 20 млн євро.
Грант буде фіксованою сумою (lump sum grant). Це означає, що він відшкодовуватиме фіксовану суму, засновану на розрахунковому бюджеті проєкту, з максимальною ставкою фінансування 20%.
- Ознайомтеся з документом конкурсу для перевірки прийнятності та вимог.
- Всі заявки на конкурси «Креативної Європи» подаються через European Commission's Funding & Tender Opportunities Portal (F&TP). Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на порталі при поданні заявки.
- Детальна інформація про доступ до порталу F&TP.