Міжнародний форум-фестиваль Arts Access

event image
12:00 - 23:30
03 Грудня 2020 - 05 Грудня 2020
Онлайн
Подія на фейсбук

3-5 грудня 2020 року відбудеться міжнародний онлайн форум-фестиваль Arts Access, присвячений питанням мистецтва та інвалідності. 

Протягом трьох днів на онлайн платформі Arts Access та в соцмережах глядачі зможуть подивитися перформативні роботи українських та європейських митців та долучитись до обговорень та інтерв'ю, що присвячені питанням мистецтва та інвалідності. Форум-фестиваль відбувається завдяки співпраці Британської Ради в  Україні, Гете Інституту в Україні, Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні, Українського культурного фонду та НГО "Інша Освіта". Arts Access підтримує Європейский Союз за програмою “Дім Європи”

На форумі Arts Access відбудуться три міжнародні панельні дискусії за участі спікерів з різних організацій та країн, що мають різний досвід в сприянні інклюзії в мистецтві.

Теми дискусій: досвід та виклики продюсування мистецтва за участі людей з інвалідністю, розвиток аудиторії та мистецька цінність інклюзивних проєктів, доступність мистецтва для глядачів та митців з інвалідністю. 


Фестивальна програма Arts Access дасть глядачам можливість побачити мистецькі твори за участі людей з інвалідністю з різних країн. 

🔸 Всесвітньо відома британська танцювальна компанія Candoco представить виставу-фільм Unspoken Spoken (“Невимовлене сказане”) - п’ять історій людей, які поставили під сумнів негласні правила та обмеження, розказані мовою жестів, голосом та рухом. 

🔸 Театральний лейбл Rimini Protokoll з Німеччини покаже виставу з провокативною назвою Chinchilla Arsehole, eyey (“Дупа шиншили, є-є”) в якій беруть участь актори з синдромом Туретта. Ще один німецький колектив tanzbar_bremen покаже танцювальний перформанс Touch Me (“Доторкнись до мене”), в якому досліджує як повсякденні дотики та жести допомагають нам відкривати самих себе.

🔸 Україна на фестивалі буде представлена двома проєктами - інклюзивною театральною виставою “Погляд”, що створена на основі реальних історій дітей з інвалідністю та без, і розповідає про надмірну опіку чи булінг, та короткометражними документальними фільмами “Писанка-Мотанка” та “Диво для мами”, створеними підлітками із порушеннями слуху у кіношколі “Кіноти”. Обидва проєкти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду. 

🤝 В межах форуму Arts Access також відбувається серія заходів для мережування та встановлення партнерських зв'язків між організаціями з України, Великої Британії, країн ЄС та Східного Партнерств, що розвивають інклюзивне мистецтво та підтримують людей з інвалідністю. Цей напрямок форуму фасилітує громадська організація “Інша Освіта”.

👉 Долучитись до форуму можна 3-5 грудня 2020 року на сайті http://artsaccess.org.ua/ та на сторінках організаторів у соціальних мережах. 

Подія безкоштовна за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/guB278AZfhZAtGeE9

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України