Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

event image
10:00 - 17:00
25 Травня 2021
Онлайн
Подія на фейсбук

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вже вчетверте проведуть Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, який цьогоріч відбудеться у гібридному форматі.

25 травня всі охочі зможуть долучитись до заходу онлайн, щоб дізнатись про можливості залучення коштів на реалізацію власних креативних проєктів, а обмежена кількість відвідувачів зможе взяти участь в оффлайн-інтенсиві для підготовки грантових заявок на європейські програми. 

Найбільша програма ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа» за перші сім років свого існування стала найдієвішим інструментом розвитку митців, а понад 11 тисяч підтриманих проєктів поповнили ряди найкращих ідей континенту. В Україні гранти від програми вже отримували Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» та Одеський Міжнародний Кінофестиваль, музичний лейбл Masterskaya, БФ «Ізоляція», Реміснича Палата України, ГО «Інтерньюз Україна», Музей Івана Гончара та багато інших.

Національне бюро програми в Україні на Четвертому міжнародному ярмарку грантів у сфері культури 25 травня поділиться підсумками перших 7-ми років роботи програми та своєї діяльності. Разом із тим, під час заходу у кожного охочого буде можливість дізнатись про відкриті грантові можливості в Україні.

Особливу увагу в програмі також заслуговує дискусія про перспективи синергії між найбільшими європейськими грантовими програмами: «Горизонт Європа» (в минулому Горизонт 2020), Ерасмус+, а також «Креативна Європа», і, звичайно, як українські митці можуть використати їх можливості для стабільної роботи на міжнародному рівні. 

Окрім того, обмежена кількість відвідувачів буде запрошена на оффлайн-інтенсив у Києві з підготовки грантових заявок на європейські програми. Відвідувачі дізнаються про те, яка команда та компетенції потрібні організації для реалізації проєктів, підтриманих європейськими програмами, про юридичні аспекти роботи, побудову міжнародних партнерств, тестування власних ідей та бюджетування грантових проєктів. Інтенсив проведе Микола Смолінський, Президент Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC), бізнес-тренер із 15-ти річним досвідом, експерт із залучення грантового фінансування програм Європейського союзу, Норвезьких та Вишеградських фондів. Участь в інтенсиві безкоштовна та буде запропонована обмеженому колу відвідувачів, базуючись на їх мотивації. 

Реєстрація на Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури безкоштовна та можлива за наступним посиланням

Посилання доступу до онлайн-заходу всі зареєстровані отримають за день до його проведення. В разі затвердження вашої кандидатури для оффлайн-інтенсиву, деталі його проведення будуть надіслані на вашу пошту не пізніше 17 травня

Інформаційні партнери заходу — Громадський простір та Ресурсний центр ГУРТ

«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проєктів було виділено 1,46 мільярда євро. Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції й захисту культурного та мовного розмаїття.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проєктів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України