Про програму «Креативна Європа»
ЩО ТАКЕ КРЕАТИВНА ЄВРОПА?
«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів було виділено 1,46 мільярди євро.
Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття.
Програма «Креативна Європа» складається із трьох підпрограм:
- «Культура», в рамках якої передбачено просування культурного та креативного секторів. На підпрограму було виділено близько 31% бюджету програми «Креативна Європа»;
- «Медіа», що забезпечує підтримку розвитку та поширення аудіовізуальних творів. На підпрограму припадає щонайменше 56% бюджету програми «Креативна Європа»;
- «Міжсекторальна співпраця» – це окрема стаття бюджетних витрат в рамках програми «Креативна Європа», цілями якої є: заснування інструменту полегшення доступу культурному і креативному секторам до джерел фінансування шляхом надання гарантій; заохочення міжнаціональної політичної взаємодії з метою заохочення обміну досвідом і ноу-хау стосовно нових бізнес-моделей; підтримка мережі національних Бюро програми «Креативна Європа».
ПРІОРИТЕТИ ПРОГРАМИ «КРЕАТИВНА ЄВРОПА»:
- міжнародна мобільність;
- розвиток аудиторії;
- нові бізнес-моделі;
- перехід до використання цифрових технологій;
- тренінги та освіта;
- культурна спадщина;
- міжкультурний діалог, сприяння соціальній інтеграції мігрантів та біженців.
Всього в програму «Креативна Європа» входить 41 країна:
- Усі країни Європейського Союзу;
- Асоційовані члени ЄС;
- Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Македонія, Грузія, Ісландія, Норвегія, Молдова, Чорногорія, Сербія, Туніс, Україна.
З переліком національних Бюро програми ЄС «Креативна Європа» можна ознайомитись тут . Але, враховуючи те, що склад країн-членів програми може змінюватися, радимо перевіряти актуальність інформації на сайті Європейської Комісії.