Арт-резиденція «Територія натхнення»


Арт-резиденція «Територія натхнення»

Українська організація- партнер: ГО «Тустань»

Партнери: Machaon International (Словаччина), European Wilderness Society (Австрія), NGO LAG Straznicko (Австрія), ANNOGALLERY (Словаччина)

Бюджет: 320 000,00 євро (60% покриває «Креативна Європа»)

Сайт: www.areasofinspiration.eu   


Загалом «Територія натхнення» об’єднала п’ять країн, а головним ініціатором проекту стала природоохоронна організація зі Словаччини «Machaon International». На озері Синевир відбувся пленер дикої природи, організований австрійцями, а в Чехії – динамічна подія-подорож довжиною у 30 кілометрів по лугах Південної Моравії з фольклорною групою «Овечки для Білих Карпат». В Естонії - бесіди про образотворче мистецтво, скульптуру та фотографію XIX століття, а в Словаччині дітей навчали, як правильно працювати з глиною. Арт-резиденції – це не тільки комфортне місце для творчості, але й можливість для митців взаємодіяти з локацією. Такі ініціативи сприяють децентралізації, а місцевість набуває нового культурного значення. За допомогою мистецтва арт-резиденція має оживити сільську місцевість. Цьому допомагають пленери, симпозіуми, фестивалі, які до того ж збільшують туристичну привабливість локації.

Ідею створення арт-резиденції підказала організаторам сама історія місцевості. Фортеця Тустань завжди була місцем, куди тягнулися творчі люди. З 1971 року, коли тут почали проводитись експедиції, в Тустані збиралися письменники, музиканти, художники. Відколи пам'яткою почав опікуватися заповідник «Тустань», тут проходили художні пленери, симпозіуми з кам'яної та дерев'яної скульптури і навіть був реалізований ленд-арт-об'єкт. Село Урич також відоме як місце проведення фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!»: щороку в місті-фортеці відбуваються лицарські поєдинки, ремісничі майстер-класи, ярмарки. Тут також грають середньовічні вистави та знайомлять з літературою тих часів.


Інформація про проект:

Проект «Територія натхнення» був обраний з 430 конкурсних заявок та фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Креативна Європа» - найбільшого джерела фінансування ЄС культурного сектору Європи. Проект виконується Асоціацією охорони природи, що базується в Словаччині (Machaon International) і імплементується протягом двох років спільно з національними партнерами в Словаччині (Annogallery і Obec Ganovce), в Чеській Республіці (Національний інститут народної культури і MAS Straznicko), в Естонії (Muusa Kapriis MTU), в Австрії (European Wilderness Society) та в Україні (Національний природний парк Синевир і Музей-заповідник Тустань).

Основна ідея проекту полягає в заохоченні мобільності художників і творчих креативних людей до сільської місцевості як джерела їх натхнення, одночасно використовуючи результати їх творчості для підвищення місцевого розвитку (туризму), охорони природи та культурної спадщини через міжнародне співробітництво та популяризацію краси дикої природи та багатої народної фольк-культури сільської місцевості через витвори мистецтва.


Контакти:


www.areasofinspiration.eu   


https://www.facebook.com/Areas.Inspiration/