COLAB QUARTER


«COLAB QUARTER»

Українська організація- партнер: ГО «МістоДія»

Партнери: FUNDACIO PRIVADA CIUTADANIA MULTICULTURAL ES (Іспанія), MAIRIE DE COLOMIERS (Франція), CRICAO (Франція)

Бюджет: 333 654,00 євро (59,94% покриває «Креативна Європа»)

Сайт: www.colabquarter.org 


Мета проекту – знайти нові шляхи для взаємодії з жителями міст та заохотити їх до горизонтальної моделі управління. Проект «Colab quarter» – це серія інтервенцій в урбаністичний простір і лабораторія для експериментів, результати яких будуть корисні професіоналам культурного та мистецького секторів, активістам і соціальним підприємцям. Концепція проекту витікає з попереднього досвіду організаторів. «МістоДія» об’єднує архітекторів, які хочуть, щоб місто було чимось більшим за безликий простір. Один з їхніх перших проектів називався «connecTABLE» і був реалізований на Оболоні у Києві: у дворі в спальному районі міста поставили довгий стіл та запросили сусідів. «За стіл» прийшли майже дві тисячі людей. 


Сошенка, 33 – це адреса в Києві, за якою знаходяться творчі майстерні аспірантів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Проте зараз майстерні та сама будівля знаходяться у хиткій ситуації: ще 2012 року на цьому місці планувалось будівництво 25-поверхового будинку, і художникам доводиться постійно відстоювати своє право на перебування тут. У 2015 році майстерні стали однією з локацій бієнале «Київська школа». З того часу «МістоДія» почали слідкувати за розвитком подій на Сошенка, 33 і «боротьбою з художньою системою». «Нам близька ця тема, бо ми знайомі з пасивним ставленням академії до ініціатив. Тому нам не тільки цікаво допомогти художникам розробити проект простору для розвитку майстерень і території навколо них, але й залучити студентів», – розповідає співзасновниця «МістоДії» Анна Доброва.


Інформація про проект:

Протягом двох років партнери будуть зустрічатися в спеціальному місці- European Brigade for Cultural Intervention, та відвідувати території кожного з партнерів. Спільні заходи базуються на 3 художніх медіа: кулінарному дизайні, фотографії та архітектурі. Кожен з цих заходів виконується спільно із сусідами (мешканцями, продавцями в магазинах, місцевими асоціаціями тощо) і в результаті призведе до мистецьких дій, прив'язаних до таких територій. Через ці заходи партнери планують стимулювати динаміку, яка буде використовуватися сусідами: розривати кордони між «тими, хто все знає» та іншими, закликати різноманітні сектори (громадські / приватні / адміністративні / асоціації / жителі / структури…) працювати разом для згуртування сусідніх територій.


Контакти:


www.colabquarter.org 


https://www.facebook.com/colabquarter/