Словацько-український кримінальний трилер Петера Бебʼяка «Межа»

Фото: mediananny.com


Кримінальний трилер Петера Бебʼяка «Межа» (2017). Фільм було створено у копродукції України зі Словаччиною за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм встановив рекорд словацького кінопрокату. Стрічка вийшла у кінопрокат 3 серпня 2017 року, і за перший вікенд її подивилися більше 69 тис. глядачів, що є найкращим результатом в історії словацького кінопрокату. В перший день кінопрокату стрічку подивилися майже 16,5 тис. глядачів. Фільм демонстрували у 71 кінотеатрі.

Загалом, з урахуванням допремʼєрних показів, «Межу» подивилися майже 70 тис. глядачів. Збори склали 378 тис. 896 євро.

В Україні фільм вийшов 16 листопада 2017 року. Дистрибуцією стрічки опікується компанія Ukrainian Film Distribution.

Фільм створила словацька компанія "Wandal Production, s.r.o." у копродукції з українською компанією «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп», а також RTVS, HomeMedia Production та продюсером Мартіном Когутом за підтримки Словацького аудіовізуального фонду, Державного агентства України з питань кіно, програми ЄС «Креативна Європа», Міністерства культури Словаччини та Братиславського регіону.

Бюджет стрічки склав 1,3 млн. євро.

Сюжет: кримінальна історія розгортається в самому серці словацько-українського прикордоння, де перетинаються культури, мови і людські життя. Неспокійний час починається для Адама Крайняка, глави сімʼї та ватажка організованої злочинності на словацько-українському кордоні. Його найстарша дочка збирається вийти заміж за місцевого злодія на імʼя Івор. Український партнер Адама Йона здіймає бунт і на кордоні починає зʼявлятися новий продукт – наркотики.

Нагороди та номінації:

Премʼєра «Межі» відбулася на міжнародному конкурсі 52-го МКФ у Карлових Варах. Стрічку було відзначено нагородою за найкращу режисуру.

Стрічка також перемогла на 18-му Міжнародному кінофестивалі в Аррасі, Франція та отримала Гран-прі фестивалю — нагороду «Золотий Атлас». Журі фестивалю також визнало стрічку Найкращим фільмом.