«Донбас»

Фото: itc.ua


Драматичний фільм «Донбас»/Donbass (2018) - копродукція Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії українського режисера Сергія Лозниці.

Світова прем'єра відбулася 9 травня 2018 на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд», а також стала фільмом-відкриттям фестивалю. Фільм вийшов в обмежений український кінопрокат в одному кінотеатрі — київському кінотеатрі Жовтень — 20 вересня 2018 року.

Сюжет: Фільм складається з низки епізодів, у яких засобами ігрового кіно відтворені справжні історії, що трапилися на окупованих територіях сходу України. Кілька героїв пов'язують епізоди між собою і передають одне одному, немов естафетну паличку, увагу глядачів.


29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив фільм «Донбас» національним претендентом від України на номінацію премії «Оскар» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». У жовтні цього ж року фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до «довгого списку номінантів 91-го Оскара». У грудні фільм не потрапив до короткого списку з дев'яти фільмів, які продовжили «оскарівські» змагання у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Нагороди та номінації:

Квітень 2019- Премія «Золота дзиґа»- нагороди в категоріях «Найкращий фільм», «Найкращий режисер (премія імені Юрія Іллєнка)» та «Найкращий сценарист» ;

Травень 2018- 71-й Каннський кінофестиваль- нагорода в категорії «Приз «Особливий погляд» за найкращу режисуру»;

Жовтень 2018- Перша Національна премія кінокритиків «Кіноколо»- нагороди в категоріях «Найкращий режисер» та «Найкращий повнометражний ігровий фільм»;

2018 рік- 15-й Фестиваль європейського кіно в Севільї- Гран-прі за найкращий фільм;

2018 рік- 49-й Індійський міжнародний кінофестиваль в Гоа- Золотий павич за найкращий фільм;

2018 рік- 40-й Каїрський міжнародний кінофестиваль- «Срібна піраміда» — спеціальний приз журі найкращому режисерові.