Emergence From shared experience to new creativity: Living Heritage/Reframing Memory


"Emergence From shared experience to new creativity: Living Heritage/Reframing Memory"

Українська організація- партнер: ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив

Партнери: INSTITUT UMENI - DIVADELNI USTAV (Чехія), CYPRUS THEATRE ORGANISATION (Кіпр), HOGSKOLEN I OSTFOLD (Норвегія), INSTYTUT TEATRALNY IM. ZBIGNIEWA RASZEWSKIEGO (Польща), LATVIJAS JAUNA TEATRA INSTITUTS (Латвія), VICTORIA AND ALBERT MUSEUM (Велика Британія) 

Бюджет: 1 424 528,92 євро (60 % покриває «Креативна Європа»)

Сайт: https://www.emergence.pq.cz/home


«ПРОЯВЛЕННЯ: Жива спадщина / Переосмислення пам’яті» - це довгостроковий мистецький проект, в рамках якого фонд ІЗОЛЯЦІЯ, Інститут мистецтва та театру / Празьке Квадрієнале(Чехія) та 6 інших закордонних мистецьких інституцій, організовують і проводять ряд заходів на тему взаємодії особистості з культурним та історичним ландшафтом. Основною метою проекту є перехід від спільного досвіду — до індивідуальної творчості, оживлення спадщини та переосмислити тему пам'яті з допомогою мистецтва.


З допомогою перформансу, проект ПРОЯВЛЕННЯ вивчатиме роль локальної та глобальної пам'яті у процесі формування культурного взаєморозуміння та інтерпретації спадщини в різних регіонах Європи, а також буде інструментом та платформою для знайомства професійних дизайнерів з молодими перформерами, й сприятиме розвитку драматургічних та інтерпретаційних навичок у молодого покоління митців.

Цей проект має на меті об'єднати різних творчих діячів з усієї Європи (дизайнерів, режисерів, акторів, хореографів, музикантів, перформерів, медіа-художників, продюсерів, менеджерів), щоб створити роботи, що відповідатимуть конкретним контекстам окремих об'єктів спадщини; організувати програму семінарів, майстер-класів, резиденцій для художників; створити низку виставок та сайт. Проект також націлений на сприяння розвитку молодих митців, оскільки усі заходи проекту спеціально розроблені для об'єднання нового покоління з досвідченими професіоналами.


Що сформувало культурну спадщину, як вона змінюється й впливає на історію? Проект ПРОЯВЛЕННЯ створює можливість для міжнародного дослідження того, як культурний та історичний ландшафт впливає на людину та її творчість. Протягом двох років проект включатиме конференції, виставки, майстерні та резиденції. В Україні відбудеться майстер-клас на тему того, як історія впливає на нашу тілесність, під керівництвом хореографині Сибріг Доктер (Стокгольм, Швейцарія), майстер-клас сценографині Андреа Рідель (Берлін, Німеччина) про методи взаємодії тіла з історичним, культурним та міським простором. Також в Києві та Маріуполі буде низка резиденцій для митців, які зосереджуватимуться на альтернативному культурному картографуванні та локальному історичному контексті.


Контакти:


https://www.emergence.pq.cz/home

https://www.facebook.com/praguequadrennial/