European Heritage Awards
Премія була започаткована Європейською Комісією у 2002 році, вона демонструє найкращі досягнення Європи в галузі охорони спадщини та заходи для підвищення обізнаності про культурну спадщину.
Нагороди присуджуються в таких номінаціях:
- Збереження культурної спадщини
- Наукові дослідження
- Спеціальні заходи по збереженню культурної спадщини
- Освіта, навчання та підвищення рівня обізнаності
Премія складається з двох рівнів винагород: гран-прі у розмірі 10 000 євро (можуть отримати до семи лауреатів) та винагороду, яку можуть отримати до 30 лауреатів. Окремо, один лауреат премії, якого обирають за допомогою онлайн-голосування, що проводить Europa Nostra, отримує Приз глядацьких симпатій.
Метою Премії є винагорода за досягнений успіх та альтруїзм в галузі культурної спадщини. Серед її цілей: підвищення рівня обізнаності щодо проблем сектору; відзнака досягнень в галузі охорони європейської культурної спадщини; привернення уваги до цінності європейської культурної спадщини.
Найбільший вплив Премії на спадщину, згідно з дослідженням 2013 року, полягає у висвітленні історій успіху у секторі та підвищення обізнаності про найкращі практики в Європі.
Наведемо трохи цікавих фактів: за останні 16 років, організації та фізичні особи з 39 країн подали 2883 заявки на Премію. З 2002 року, незалежне журі обрало 485 проектів-переможців з 34-х країн.
Із досягнень Премії: зміцнення потенціалу сектора спадщини в Європі. Завдяки Премії, переможці отримають такі переваги як стимулювання міжнародної популярності, фінансування та збільшення кількості відвідувачів. Крім того, Премія підвищує обізнаність про спільну спадщину серед широкої громадськості, підкресливши при цьому її внутрішній європейський характер. Тому, Премія є ключовим інструментом промоції європейської культурної спадщини.
Як відбувається процес відбору?
Незалежне журі обирає переможців після розгляду усіх поданих заявок та робочих зустрічей. Кожного року може бути обрано до 30 переможців.