«Ґарет Джонс»

Фото: chytomo.com


Історичний трилер «Ціна правди», робоча назва «Ґарет Джонс»/Gareth Jones/Man Made ('Mr. Jones') (2019) - копродукція України, Польщі та Великої Британії польської режисерки Агнешки Голланд.

Фільм розповідає про валлійського репортера, який вперше в західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор.

Світова прем'єра стрічки відбулася 10 лютого 2019 року в рамках конкурсної програми 69-ого Берлінського міжнародного кінофестивалю. Прем'єра фільму в Україні — 28 листопада 2019.


Сюжет: 1933 рік. Валлійський журналіст та радник британського прем'єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка розплющує йому очі на «радянську утопію», і Ґарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу — Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» (1945) Джорджа Орвелла.


Нагороди та номінації:

2019 рік- 69-й Берлінський міжнародний кінофестиваль- номінація в категорії «Золотий ведмідь» за найкращий фільм;

2019 рік- 44-й Фестиваль польських художніх фільмів у Ґдині- нагорода в категорії «Золотий лев» Аґнєшці Голланд за найкращий фільм.