Міжнародні можливості

На цій сторінці ви знайдете міжнародні можливості європейського сектору культури.


- Міжнародні резиденції від "Solidarity with Ukraine"


- Платформа "Creatives Unite"

Містить в собі ініціативи, що діють у Європі та у всьому світі для підтримки культурної та креативної спільноти в Україні


- Платформа "TransArtists"

Містить інформацію (резиденції, конкурси та ін.) на підтримку культурної та креативної спільноти в Україні


- Можливості від 'Artists at Risk'


- Резиденція в Румунії — Проєкт #ARTillery

Контактна особа: менеджер проєкту Flavius Bunoiu (LinkedIN), +4 0751 254 234, [email protected]


- Резиденція в Фінляндії - Emergency Residencies - від Frame Contemporary Art Finland, HIAP - Helsinki International Artist Programme, Connecting Points programme та Saari Residence

Для кого?

Митці та професіонали сектору культури

Індивідуальні митці та сім'ї

Щоб взяти участь в резиденції, необхідно заповнити форму.


- Координаційний офіс в Австрії – «Офіс Україна. Притулок для українських художників»

Для кого?

Українські мистецькі організації, індивідуальні митці

Інфо: У відповідь на повномасштабну війну росії проти України та на виклики, з якими стикаються митці, Австрійська Республіка відкрила координаційний офіс – «Офіс Україна. Притулок для українських художників». Він слугуватиме платформою для координації різноманітних ініціатив громадянського суспільства, а також буде виступати медіатором між установами Австрії та акторами культури з України.

Контакти установ та осіб, які погодилися надавати допомогу:

  • Відень, Нижня Австрія, Верхня Австрія: office(at)artistshelp-ukraine.at
  • Штирія, Каринтія, Бургенланд: office.graz(at)artistshelp-ukraine.at
  • Тіроль, Зальцбург, Форарльберг: office.innsbruck(at)artistshelp-ukraine.at


- Можливості від Німеччини:

  • Goethe Institut, Kulturstiftung des Bundes 

Goethe Institut Ukraine пропонує людям, які змушені були покинути Україну через вторгнення Росії і вже перебувають у Німеччині, пройти курси «Німецька мова для початківців» (A1-A2) в онлайн-форматі. Зацікавлені можуть зареєструватися на сайті

Goethe Institut також надає актуальну інформацію для українців на сторінці «Мій шлях до Німеччини». Там же опубліковані всі пропозиції із вивчення німецької мови.

Додаткова інформація: [email protected]/https://www.goethe.de/uk/kul/ges/ser/zte.html/https://www.goethe.de/de/uun/prs/p21/22811482.html (доступно лише німецькою мовою).


  • Bundesamt für Migration und Flüchtlinge 

Проєкт допомоги біженцям з України в рамках AMIF 2021-2027: кошти можуть бути використані для фінансування заходів державними та приватними організаціями в Німеччині, а також у сусідніх з Україною країнах. 

Додаткова інформація: Veröffentlichung Schreiben BMI zur Projektförderung та Förderatlas (доступно лише німецькою мовою).


Ernst von Siemens Kunststiftung допомагає із наданням фінансування біженцям - науковцям у німецьких музеях:

The Ukraine Funding Line надаватиме підтримку, покриваючи витрати на персонал у державних музеях і колекціях, де працюють або біженці - науковці, або консерватори-реставратори з України, або російські вчені та консерватори-реставратори. які були змушені покинути Росію через свої опозиційні погляди на війну в Україні. Працевлаштування таких біженців цими установами та в середині них має відбуватися в контексті історичних виставок, проєктів із консервації спадщини, дослідницьких проєктів або комунікаційних заходів.


  • IFA and Ministry Baden-Württemberg 

Надає допомогу разом з партнерами, щоб виявити солідарність з українцями. Спільно з Міністерством науки, досліджень та мистецтв Baden-Württemberg, IFA заснувала контактний пункт як початковий захід, яким можуть скористатися як митці з України, так і культурні установи Баден-Вюртемберга. 

Додаткова інформація: https://www.ifa.de/fileadmin/Content/docs/foerderungen/Kulturhilfe_Ukraine/2022_03_02_PM_ifa-MWK_Kulturhilfe_Ukraine_final_UA.pdf/https://www.ifa.de/en/funding/cultural-aid-ukraine//ukraine- [email protected]  


Kulturrat NRWмає на меті підтримати митців-біженців з України та інтегрувати їх у культурне життя Північної Рейн-Вестфалії. Зокрема, йдеться про надання житлових і робочих приміщень, а також про можливості для продуктивності та навчання. Крім того, організація прагне до мистецької співпраці між німецькими та українськими митцями. Планується створення платформи, яка збирає відповідні пропозиції та запити.


Kulturfonds Sachsen-Ukraine промотує мистецькі та культурні ініціативи, які слугують підтримці та промоції постраждалих від війни митців та працівників сектору культури з України, а також реалізації мистецьких проєктів та заходів. Будь-яка фізична або юридична особа-резидент або із зареєстрованим офісом у Саксонії може отримати фінансування.


Головний офіс Культурної ради Тюрингії тісно контактує зі всіма спілками-членами. Спільно він координує та надає практичну допомогу митцям/мисткиням та діячам культури для здійснення їх діяльності після того, як вони мусили покинути Україну.


  • КОНТАКТИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ 

Веб-сайт містить інформацію для митців з України з багатьох європейських країн, у тому числі з Німеччини, про послуги перекладу, чат-групи, поради щодо розміщення та проживання та багато іншого:


  • Мережа охорони культурних цінностей України 

В Україні знаходиться понад 400 музеїв і 3000 культурних об'єктів, у тому числі сім об'єктів Всесвітньої спадщини, збереження яких знаходиться під загрозою жорстокої війни. З метою сприяння захисту цих культурних цінностей Уповноважений Федерального уряду з питань культури та засобів масової інформації спільно з Федеральним міністерством закордонних справ створили Українську мережу захисту культурних цінностей. ICOM Німеччина взяв на себе координацію мережі та заходи щодо захисту культурних цінностей. Ми тісно співпрацюємо з іншими національними комітетами ICOM та Генеральним директоратом ICOM International, а також (між)національними установами та асоціаціями.