Програма мобільності i-Portunus


У травні 2018-го року Європейська Комісія опублікувала комунікаційну кампанію Нова програма Європейського Союзу для культурного сектору. Нова стратегія пропонує більш ефективні дії щодо забезпечення мобільності митців та спеціалістів у сфері культури, а саме сприяння культурному співробітництву та міжкультурному діалогу між Україною та ЄС через проекти, що розширюють міжнародну мобільність та співпрацю діячів культури. 


У квітні 2019-го року Goethe-Institut в Києві (Ґете-Інститут), Французький Інститут в Україні (ФІУ), Nida Art Colony Вільнюської академії мистецтв та фонд ІЗОЛЯЦІЯ розпочали реалізацію програми мобільності для митців та спеціалістів у сфері культури «i-Portunus». Програма призначена для діячів культури, які працюють у сфері перформативного та візуального мистецтва і є резидентами країн-учасниць програми ЄС «Креативна Європа».


З квітня по вересень 2019 року i-Portunus оголосить три конкурси для підтримки 350-500 короткотермінових (15-85 днів у період між 15 червня і 31 грудня 2019 року) міжнародних схем мобільності. Підтримка надається для фінансування витрат на проїзд (транспорт, проживання та ін.) до іншої країни-учасниці Креативної Європи (або декілька з них в одній подорожі). 


Основні цілі схем мобільності мають бути такими:

  • міжнародна співпраця;
  • створення резиденцій, орієнтованих на виробництво витворів мистецтва;
  • професійний розвиток;
  • презентація;
  • культурний обмін.http://bit.ly/2V8mtLN


http://bit.ly/2YcxsFV