Tbilisi Architecture Biennial – Buildings are Not Enough
"Tbilisi Architecture Biennial – Buildings are Not Enough"
Українська організація- партнер: ГО «МістоДія»
Партнери: LTD 42 GRADUSI (Грузія), DET KONGELIGE DANSKE KUNSTAKADEMIS SKOLER FOR ARKITEKTUR, DESIGN OG KONSERVERING (Данія), I. KSNELASHVILI (Латвія), REALIZASOM - PRODUCAO AUDIO LDA (Португалія)
Бюджет: 313 117,49 євро (60 % покриває «Креативна Європа»)
Сайт: www.biennial.ge
Тбілісі знаходиться в розпалі будівельного буму. Все частіше місто експлуатується забудовниками, які швидко зводять багатоповерхові житлові квартали. У цьому процесі бурхливої та хаотичної урбанізації нівелюється значення людини і живої культури міста. Важливо розуміти, чи можуть ці нові житлові об'єкти задовольнити житлові та соціальні потреби городян. Щоб поглибити наше розуміння цих потреб, дуже важливо ідентифікувати ідеї, що стоять за власноруч створеними об`єктами, неформатним житлом, що формують сучасний міський пейзаж Тбілісі.
Власноруч створені об` єкти Тбілісі були створені як частина хаотичного архітектурного процесу, що супроводжував пострадянські трансформації. Ці об` єкти значною мірою формують міський ландшафт Тбілісі і несуть у собі ідеї та специфічний зміст, що все ще характеризує місто.
Тбіліський архітектурний бієнале 2018 досліджує неформатність житлових приміщень в поселеннях Тбілісі та за його межами. Під назвою «Будинків не достатньо», Тбіліський архітектурний бієнале досліджує трансформаційні процеси та винайдені міськими жителями житлові об`єкти. Автори проекту хотіли б підкреслити, що зміни та пристосування до архітектури були здійснені мешканцями відповідно до їхніх потреб, що змінюються: будівлі були перетворені, оскільки життя тих, хто живе в них, трансформувалося.
Таке дослідження фокусується на трансформаційних процесах, що відбуваються в радянських модерністських житлових районах - так званих мікрорайонах. Це відкриває цілий спектр питань на Тбіліському бієнале 2018 року. Радянські мікрорайони були спроектовані і побудовані відповідно до радянських правил і норм, щоб надати форму ідеалістичній мрії про житло кожної сім'ї в колишньому Радянському Союзі в єдиній міській архітектурній формі.
Проект ілюструє спалах хаотичного будівництва в Тбілісі, що відбувся після розпаду Радянського Союзу. Сьогодні процеси попередніх 25 років формують міський пейзаж Тбілісі, а також багатьох інших постсоціалістичних міст. З одного боку, це явище можна обговорювати на глобальному рівні: це реакція звичайного міського мешканця на архітектуру та вихід із напруженої ситуації. З іншого боку, проект є демонстрацією існуючого соціально-економічного безладу.
https://www.facebook.com/TbilisiAB/