Tbilisi Architecture Biennial
"Tbilisi Architecture Biennial"
Українська організація-партнер: ГО «Тепле Місто»
Партнери: Tbilisi Architecture Biennial (Грузія); Association for Urban Culture Development and Space Actualization MELEEM - Skopje (Македонія); Studio CO NOW GmbH DE (Німеччина)
Бюджет: 277 777, 00 євро (58,04 % покриває «Креативна Європа»)
Сайт: https://warm.if.ua/
Ми живемо в епоху індивідуалізму та фрагментарних пейзажів. Однак повсякденні практики та зустрічі з різними людьми, з якими ми поділяємо спільне міське середовище, змушують поставити під сумнів важливість того, що в нас всіх є насправді спільного? Це питання набуває особливого значення для Грузії, де глобальні зміни від планової до ринкової економіки призвели до фундаментального соціального та міського переходу. Після різкого краху соціалістичної системи у 90-х роках, міські райони Тбілісі, столиці Грузії, перетворилися на неформальні індивідуалізовані та фрагментарні простори, де відчуття загального простору та суспільства, здається, було забутим. Мешканці Тбілісі намагаються зрозуміти поняття приватного та публічного і недооцінюють загальні обов'язки. Як наслідок, ми часто стикаємося з тривожними ситуаціями чи випадками соціального конфлікту в таких місцях як внутрішні дворики, сходи, дахи, вулиці, громадські парки тощо. Відповідальність за спільні території втрачається, тоді як мешканці вважають за краще заперечувати існування таких просторів і використовувати їх лише для переходу. На цьому тлі головна мета проєкту - сприяти дискусіям та розумінню ідеї "спільності" в місцевому контексті Тбілісі.
Ставлячи під питання "загальне", ми хотіли б звернутися до декількох "шарів" міського простору, таких як внутрішній та зовнішній, віртуальний та фізичний, а також вивчити виникнення, розвиток та наслідки загальних територій. Ідея проєкту виникла під час першого Тбіліського Архітектурного Бієнале в Тбілісі, що створило можливість краще зрозуміти міський пейзаж Тбілісі. Хоча Тбіліський Бієнале задумувався як загальна платформа, люди та культурні діячі в Тбілісі здебільшого розглядали його як приватний фестиваль і неактивно виявляли бажання брати участь у його діяльності. Разом з переосмисленням ідеї спільності, автори проєкту прагнуть перетворити фестиваль з приватного на публічний.
Контакти: