Digital Transformation for Cultural Heritage Capacity Building in Lithuania, Poland and Ukraine

Digital Transformation for Cultural Heritage Capacity Building in Lithuania, Poland and Ukraine

Українська організація-лідер: ГО "VOLYN FOUNDATION"

Партнери: HSE UNIWERSYTET W BIALYMSTOKU (Польща); NGO INSTITOUTO ANAPTIXIS EPICHEIRIMATIKOTITAS ASTIKI ETAIREIA (Греція); NGO SVIETIMO TYRIMU IR INOVACIJU INSTITUTAS (Литва)

Бюджет: 184 460,00 євро (60 % покриває «Креативна Європа»)

Сайт: https://volynfoundation.org/


Мета проєкту 


У рамках проєкту, оцифрування матеріалів культурної спадщини, таких як об’єкти та будівлі, пов’язані з історичною постаттю Вітовта Великого, здійснюватиметься за допомогою інноваційних 3D-технологій та доповненої реальності. Усі відібрані об’єкти розташовані в трьох різних країнах – Україні, Польщі та Литві, але їх об’єднує спільне історичне походження та культурні практики. Той факт, що Вітовт Великий є шанованою та відомою фігурою в культурах Литви, України та Польщі, демонструє його унікальний підхід до управління державами та відкриває цікавий історичний та культурний приклад співпраці, толерантності та взаємної підтримки між різними європейськими культурами. 


Команда проєкту складається з різних українських, польських і литовських громадських організацій, що мають на меті сприяти діджитал-трансформації сектору культурної спадщини, прискорити такий перехід до діджиталу і підвищити конкурентоспроможність. Використовуючи нові цифрові технології та тісно співпрацюючи один з одним, в рамках проєкту будуть створені діджитал моделі історичних будівель (пов’язаних із постаттю Вітовта Великого); буде розроблено веб-сайт, який надасть вільний доступ до оцифрованих об’єктів з їх описом; та буде створено інтерактивну карту,що об’єднає обрані історико-культурні об’єкти в транснаціональний туристичний маршрут «Пояс Вітовта». Буде розроблено мобільний додаток, щоб дозволити користувачам відчути доповнену реальність і «мандрувати в часі». Веб-сторінка та мобільний додаток підтримуватимуть промоцію та поширення європейського контенту в Європі та за її межами; сприятимуть залученню більшої кількості туристів до країн; розвиватимуть ідею «віддаленого» цифрового туризму як відповідь на кризу COVID-19; сприятимуть транскордонному співробітництву та міжкультурному діалогу.


Опис проєкту


Громадська організація «Волинська фундація» знаходиться в Україні (м. Луцьк) та була заснована у 2017 році з метою збереження та промоції історичної та культурної спадщини, локального туризму, охорони навколишнього середовища та природно-заповідного фонду, освіти та культурної співпраці. Проєктом було імплементовано ряд міжгалузевих культурних проєктів, серед яких: туристичні маршрути, що поєднують історико-культурні об’єкти та місця природно-заповідного фонду; туристичні змагання; художні та літературні презентації; ведеться власний подкаст про культуру, кретаивні індустрії та збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини. Один із наших маломасштабних проєктів міжнародної співпраці з оцифрування культурної спадщини знаходиться на стадії підготовки Грантової угоди з «Креативної Європи» (2021). Місія проєкту – збереження та популяризація історичної, культурної та природної спадщини України, сприяння її органічній інтеграції в європейський культурний простір, впровадження інновацій та стимулювання міжсекторальної співпраці.  


Контакти:


https://volynfoundation.org/


https://www.facebook.com/volynfoundation/