«Гірська жінка: на війні»

Фото: kuda.poltava.ua


Трилер «Гірська жінка: на війні»/Woman at War (2018) ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона. Фільм було створено у копродукції Франції, Ісландії, України за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм брав участь в конкурсній програмі «Тиждень критики» та отримав нагороду Консорціуму письменників і композиторів (SACD).

«Жінку на війні» було обрано як фільм-відкриття 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який пройшов з 14 по 21 липня 2018 року в Одесі. У вересні 2018 року фільм було висунуто від Ісландії претендентом на 91-шу премію «Оскар» Американської кіноакадемії в номінації за найкращий фільм іноземною мовою.

Сюжет: Хатла — диригентка хору, їй за п'ятдесят, однак за лаштунками тихої рутини вона веде таємне життя пристрасної захисниці екології. Коли Хатла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує неочікуваного листа, який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України. Оскільки Хатла готується покинути роль диверсантки та захисниці нагір'я, щоб втілити мрію про материнство, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості.

Нагороди та номінації:

2018 рік- 26-й Гамбурзький кінофестиваль- нагорода Art Cinema Міжнародної конфедерації кінематографічного мистецтва (C.I.C.A.E.);

2018 рік- Кінопремія Північної ради- нагорода в категорії «Найкращий фільм»;

2018 рік- 60-й Міжнародний кінофестиваль фільмів з країн Північної Європи у Любеку (Німеччина)- нагороди в категоріях: NDR Film Prize, Baltic Film Prize for a Nordic Narrative Film, Interfilm Church Prize та Приз глядацьких симпатій;

2018 рік- 7-й Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»- нагороди в категоріях: Гран-прі фестивалю за найкращий фільм, Приз за найкращий сценарій, Приз за найкращу жіночу роль.