Creative Europe Desk UK в контексті виходу Великої Британії з ЄС

Як відомо, Велика Британія в березні 2019 року формально виходить із Європейського Союзу. В зв` язку з цим Creative Europe Desk UK анонсувало два сценарії його подальшої участі у програмі «Креативна Європа» (залежно від домовленостей з ЄС): «Deal» або «No deal».


При першому сценарії організації Великої Британії можуть продовжувати подавати заявки на майбутні конкурси підпрограм «Культура» та «Медіа», вони матимуть такі ж права й обов'язки, що й інші країни, які беруть участь у програмі. Заявники, що мають успішні проекти, зможуть отримати фінансування до завершення своїх проектів (навіть якщо вони реалізуються після 2020 року).


У другому сценарії, ЄС має виконувати свої зобов'язання та продовжувати надавати фінансування у 2019 році для бенефіціарів Великої Британії (це стосується підписаних контрактів та рішень, прийнятих до 30 березня 2019 року) за умови, що Велика Британія виконає свої зобов'язання згідно з бюджетом на 2019 рік та пройде необхідні аудиторські перевірки та контроль.


Якщо така домовленість не буде виконана, а виплати британським бенефіціарам припиняться після дати виходу з ЄС, уряд Великої Британії гарантує, що забезпечить виплату винагороди за весь період дії проекту, якщо британські організації успішно подали заявку безпосередньо до Європейської комісії і були відібрані на конкурентній основі та поки Велика Британія залишається у складі ЄС. Це cтосується лише успішних проектів або тих, що підписали грантову угоду після виходу Великої Британії з ЄС 29 березня 2019 року (детальна інформація про гарантію: http://bit.ly/2Tivea6).


Дана гарантія не поширюється на фінансування організацій з інших країн, що перебувають у консорціумі з учасниками з Великої Британії. Фінансування передбачене лише для учасників з Великої Британії. Гарантія буде застосовуватися лише до відібраних проектів. Наразі є незрозумілим, чи можуть бути відібраними заявки з Великою Британією як головним партнером після 29 березня 2019 року.


Щодо участі Великої Британії в наступній програмі «Креативна Європа» на 2021-2027 роки, таке рішення буде прийняте як частина майбутніх переговорів про партнерство з ЄС. Наразі Британське бюро програми може й надалі надавати консультації із написання грантових заявок на програму. 

Джерело: http://bit.ly/2Thjipb


Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України