Можливості для українців в резиденціях від Culture Moves Europe

Нещодавно, на сайті Європейської Комісії опублікували результати другого конкурсу резиденцій Culture Moves Europe від програми ЄС “Креативна Європа”. Чим ця інформація корисна для українців Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні розповіли далі:


У другому конкурсі резиденцій, який завершився 16 січня 2024 року, було обрано 114 культурних організацій. Загальний приблизний розмір гранту становить понад €1.8 мільйона з індивідуальною сумою на кожен проєкт, залежно від тривалості (від 22 до 299 днів) та кількості запрошених митців.

Обрані проєкти планують прийняти 449 митців та культурних діячів, які є громадянами країн-учасниць “Креативної Європи”. Учасників буде обрано на другому етапі процедури, яка вже розпочалась. 


Українські митці також можуть обирати резиденції, які релевантні для них за сектором діяльності, зокрема це: візуальне мистецтво, музика та перформативне мистецтво, культурна спадщина, дизайн та дизайн одягу, література та архітектура тощо. Це можна зробити за лінком, який ми розмістили нижче. На сайті є зручний фільтр, який покаже резиденції за країною проведення, або за тематикою. Обравши резиденцію, ви переходите на сайт організації, де вже самостійно заповнюєте заявку на участь, або пишете організаторам про можливість участі.

Варто також зазначити інклюзивність проєкту – близько 65% резиденцій  вказали, що їх приміщення доступні для митців та культурних фахівців з інвалідністю. 


Дізнатися детальніше про конкурс та побачити список резиденцій можна за посиланням


Culture Moves Europe — це програма мобільності «Креативної Європи», що пропонує індивідуальні гранти митцям з країн-учасниць програми для реалізації міжнародних проєктів у всіх культурних та креативних секторах (крім аудіовізуального). Програма імплементується Goethe-Institut.

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України