Премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури — нагорода Міс ван дер Рое (EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award)

16 грудня 2019 року в місті Києві відбудеться Третя міжнародна конференція-шоукейс «Культурні відносини України та Європейського Союзу: Премії ЄС у сфері культури», організована Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Конференція буде присвячена підведенню підсумків участі України у преміях ЄС за підтримки програми «Креативна Європа» у 2019 році, а також обговоренню можливостей та перспектив участі українських представників сектору культурних та креативних індустрій у решті з них. Тому, хочемо розказати вам, що собою являють ці премії, як обираються переможці, який розмір винагород можна отримати та в яких із них Україна вже здобула перемогу.


Премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури — нагорода Міс ван дер Рое (EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award)


Премія була заснована в 1988 році Європейською Комісією, Європейським парламентом та Фондом імені Міс ван дер Рое. ЇЇ також коротко називають премією EU Mies Award.


Присуджується один раз на два роки за проекти, втілені за цей період. Це мають бути архітектурні роботи, що демонструють досконалість у концептуальному, соціальному, культурному та технічному плані. Це сприяє підвищенню обізнаності про якісну архітектуру та те, як вона впливає на добробут громадян та сталий розвиток європейських міст, селищ та сіл.


Завдяки Премії EU Mies, Євросоюз допомагає підтримувати якість та різноманіття європейської архітектури та підкреслює її важливість у європейській культурі. Премія спрямована на: оцінку досконалості європейської архітектури в концептуальному, соціальному, культурному та технічному плані; створення європейського міста як моделі smart-міста зі стійкою економікою; залучення фахівців сфери архітектури з країн-членів ЄС та тих країн, які перебувають на стадії укладення угоди з ЄС; пошук нових можливостей для бізнесу на світовому ринку.


Розмір винагороди становить 60 000 євро, окрім цього існує Спеціальна відзнака розміром у 20 000 євро, яка вручається молодим фахівцям, що тільки розпочинають свою кар'єру.


Роботи на конкурс подаються групою незалежних експертів, членами Ради архітекторів Європи, іншими європейськими національними архітектурними об'єднаннями та Консультативним Комітетом. Журі оцінюють всі номіновані роботи, вивчають надані матеріали та визначаються із фіналістами. Далі, журі відвідують ці архітектурні об’єкти та обирають переможця (Prize Winner) і молодого фахівця (Emerging Architect Special Mention).


У 2016 році була започаткована нагорода «Young Talent Architecture» (YTAA) як доповнення до Премії ЄС в галузі сучасної архітектури для підтримки архітекторів-випускників, містобудівників та ландшафтних архітекторів.


На премію 2019 року були номіновані сім українських робіт — експозиція «Земля вовків та ведмедів» в Черкаському зоопарку, Театр на Подолі, будівля школи “Pechersk School International”, дачний готель Глібівка, Rock house, Центр Митрополита Андрія Шептицького, Stage.

Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України