Культурні відносини України та Європейського Союзу: Премії ЄС у сфері культури

16 грудня у місті Києві відбулася Третя міжнародна конференція-шоукейс «Культурні відносини України та Європейського Союзу: Премії ЄС у сфері культури», організована Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.


Метою конференції-шоукейсу було обговорення існуючих премій у сфері культури в Україні та Європейському Союзі. В рамках події було проведено три панельні дискусії присвячені різним преміям: «Українські та європейські практики нагород», «Культурні столиці Європи» та «Літературна премія Європейського Союзу». Спікери розглянули які державні та приватні Премії у сфері культури існують в Україні та ЄС, за якими критеріями оцінюються лауреати та що вони отримують, а також чого не вистачає українським преміям в порівнянні з європейськими.


«Тема, яку ми обрали, є дуже важливою для розуміння необхідності участі України у європейських програмах та преміях. Відзнака українських світочів культурної арени є дуже вагомою для нас, оскільки Україну асоціюють саме з нашими чудовими письменниками, архітекторами, дизайнерами та іншими культурними діячами. Я думаю, що своєю перемогою у Літературній премії ЄС, Гаська Шиян прокладе гарний шлях для участі України в інших преміях Європейського Союзу. Тому, ми разом з Міністерством культури будемо працювати над тим, щоб у 2020-2021 роках українські митці долучилися не лише до європейської премії у сфері літератури, але також у сфері архітектури, Європейської культурної столиці та до інших численних премій ЄС» - зазначила Юлія Федів, керівниця Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та виконавча директорка Українського культурного фонду. 


Учасниками Третьої міжнародної конференції «Культурні відносини України та Європейського Союзу: Премії ЄС у сфері культури» стало понад 100 представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних та локальних органів влади. Серед поважних гостей — заступниця Міністра культури, молоді та спорту України Ірина Подоляк, перша заступниця Міністра культури України Світлана Фоменко, представниця Літературної Премії Європейського Союзу, директорка Європейської Федерації Видавців Енн Бергман-Тахон, експерт Культурні столиці Європи, Крістіан Потірон, перша лауреатка Літературної премії ЄС від України, Гаська Шиян, виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух, державні керівники профільних міністерств, очільники провідних культурних інституцій, представники міжнародних програм.


Відео з конференції можна переглянути тут.


Категорія новини: Events
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України