Премія Європейського Союзу в галузі музики (Music Moves Europe Talent Awards, the EU prize for popular and contemporary music)

16 грудня 2019 року в місті Києві відбудеться Третя міжнародна конференція-шоукейс «Культурні відносини України та Європейського Союзу: Премії ЄС у сфері культури», організована Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Конференція буде присвячена підведенню підсумків участі України у преміях ЄС за підтримки програми «Креативна Європа» у 2019 році, а також обговоренню можливостей та перспектив участі українських представників сектору культурних та креативних індустрій у решті з них. Тому, хочемо розказати вам, що собою являють ці премії, як обираються переможці, який розмір винагород можна отримати та в яких із них Україна вже здобула перемогу.


Премія Європейського Союзу в галузі музики (Music Moves Europe Talent Awards, the EU prize for popular and contemporary music)


Це нова Премія Європейського Союзу в галузі сучасної музики. Вона покликана продемонструвати усю різноманітність репертуару європейської музики.


З 2019 року, щорічно Премія відзначатиме нових виконавців, які представляють європейське звучання сьогодення. Премія реалізується Eurosonic Noorderslag (ESNS) у партнерстві з фестивалем Reeperbahn та за підтримки програми «Креативна Європа». Премію підтримує цілий альянс партнерів – представників європейської музичної індустрії. Щороку, вісім видатних артистів отримують нагороду Music Moves Europe Talent за визнання їх успіху на міжнародній арені; можливість виступити на ESNS (Eurosonic Noorderslag); взяти участь у програмі тренінгів; фінансову підтримку для гастролей та промоції. Крім цього, один із шістнадцяти номінантів отримує Приз глядацьких симпатій.


Порівняно з англо-американською музикою, загальний відсоток музики, що походить з материкової Європи, порівняно невеликий. Саме тому, Премія Music Moves Europe Talent Awards створена для швидкого кар'єрного розвитку майбутніх європейських артистів на міжнародній арені. Завдяки Премії, Європейська Комісія прагне привернути увагу до нових європейських виконавців та продемонструвати різноманітність європейської музичної індустрії.


Переможців обирають через складний процес відбору, враховуючи такі показники як: кількість прямих ефірів, музичних стрімів, живих виступів у Європі та рекомендації від представників музичної індустрії. Щоб відобразити все розмаїття європейської музики, номінації є у восьми музичних жанрах: поп, рок, виконавець - автор пісень, R&B, хіп-хоп, лаунжд, альтернатива та електроніка.  


Крім 16 номінантів, міжнародне журі обере вісім переможців (по одному на жанр). Музичні фани можуть голосувати онлайн за свого улюбленого виконавця. Переможці будуть оголошені в січні на Eurosonic Noorderslag 2020 в Гронінгені, Нідерланди. Родзинкою церемонії нагородження стане оголошення переможця Призу глядацьких симпатій. Кожен переможець отримає винагороду у розмірі 10 000 євро, а за Приз глядацьких симпатій — 5 000 євро.


«Music Moves Europe» (MME) — рамкова підпрограма Європейської Комісії на підтримку музичного сектору. Вона була розроблена на основі низки зустрічей з представниками індустрії, які відбувались, починаючи з 2015 року. Після чого підпрограма «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії і зараз загалом виконує функції підтримки музичного сектору ЄС.

Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України