Як «Креативна Європа» підтримує фешн-індустрію

Програма ЄС «Креативна Європа» підтримує велику кількість проєктів із різноманітних секторів культурних та креативних індустрій. Особливе місце тут займає і фешн-індустрія. Ми проаналізували відомі та масштабні проєкти, підтримані програмою. Ділимося з вами:


UNITED FASHION

Проєкт "UNITED FASHION" буде виконуватися групою з 8 європейських асоціацій модельєрів, тижнів моди та інкубаторів із 7 різних країн. З 2008 року, традиційні фешн бізнес-моделі змінилися, що вимагає застосування інших бізнес-підходів як від дизайнерів, так і від усієї індустрії моди в Європі. Ціль проєкту — покращити конкурентоспроможність модельєрів по всій Європі, не обмежуючи їх креативності. Через низку транскордонних воркшопів та міжнародних мережевих заходів, організованих цими 8 фешн-організаціями, понад 800 європейських модельєрів та місцевих дизайнерів отримали можливість підвищити якість своїх бізнес-навичок та обмінятися досвідом.

Завдяки транскордонній платформі UNITED FASHION, створеній у Великій Британії, Данії, Франції, Балтійському регіоні (головний партнер — Латвія), Балканському регіоні (головний партнер — Македонія), Іспанії та Бельгії, дизайнери зможуть відкривати та переміщувати свої шоуруми в межах цих країн, що дозволить їм накопичувати знання ринку та нові можливості для бізнесу на місцях. Створення постійної загальноєвропейської мережі асоціацій європейських модельєрів та професіоналів у сфері моди під назвою «Fashion Council Europe» стане своєрідним «природним ефектом» спільної роботи над реалізацією проєкту.


https://www.youtube.com/watch?v=HQGx9aU-VcM

Координатор — CENTRE BRUXELLOIS DE LA MODE ET DU DESIGN (Бельгія)


NEW CREATIVE TRAILS

Сектор моди являє собою частину європейської економіки, яка характеризується переважанням малих та середніх підприємств та мікропідприємств. Дизайнерам часто не вистачає практичних знань, пов'язаних з виробничими процесами, разом із тим виникають труднощі у пошуку європейських виробників для виготовлення своїх колекцій. З іншого боку, малі та середні підприємства постають перед труднощами інтеграції інноваційних знань в галузі дизайну, співпраці з дизайнерами та виробництвом невеликого тиражу продукції. Основна мета проєкту — розвивати та впроваджувати дизайнерські та спеціалізовані навички, щоб сприяти інтеграції дизайнерських знань та компетенцій у малих та середніх підприємствах сектору моди. Серед очікуваних результатів проєкту: глибша інтеграція креативності, дизайну та новітніх технологій у малих та середніх підприємствах; розробка нових та інноваційних продуктів з високою доданою вартістю та рентабельністю; покращені знання, навички та компетенції молодих дизайнерів.

Партнери мають значну історію співпраці в мережі ACTE. Партнерство є географічно збалансованим та складається з двох місцевих органів влади, школи фешн-дизайну та організації підтримки бізнесу в секторі моди в чотирьох країнах ЄС: місто Борас (Швеція), муніципалітет Прато (Італія), Catalan Cluster of Fashion – MODACC (Іспанія), Strzemiński Academy of Art Łódź (Польща).


Координатор — BORAS KOMMUN (Швеція)

https://www.boras.se/


FUSION: FASHION UP-SKILLING INNOVATION NETWORK

Проєкт покликаний об’єднати фешн-дизайнерів та текстильних дизайнерів із технологіями діджитал-виготовлення. Він залучить активну частину населення у процес розробки та дизайну, а також підтримає створення робочих місць у секторах моди та текстилю малого та середнього підприємництва. Проєкт поєднає різні покоління для обміну досвідом та новими навичками, процесами та ідеями. Це сприятиме розширенню доступу до діджитал-дизайну та методик виготовлення.

Проєкт відповідає цілям Європейського року культурної спадщини 2018 року та викликам «старіння» населення в контексті Європейської стратегії 2020 (створення робочих місць). Цей проєкт сфокусується на об’єднанні досвідчених виробників традиційного текстилю з їхніми знаннями та навичками із новітніми діджитал-технологіями виготовлення. Це буде відбуватися через проведення серії міжнародних майстер-класів.


https://www.facebook.com/CreativeEuropeFUSION/

Координатор — LIMERICK INSTITUTE OF TECHNOLOGY (Ірландія)


TEXTILE HERITAGE INSPIRING CREATIVES

Європейська текстильна промисловість завжди прагнула зберегти приклади текстильного виробництва минулого як для креативних, так і для освітніх цілей. Численні колекції античного та екзотичного текстилю, які сьогодні зберігаються в музеях, походять з приватних колекцій текстильних підприємців або промислових інститутів та шкіл. За останні кілька десятиліть, економічна криза, яка торкнулася європейського текстильного сектору, призвела до втрати багатьох текстильних архівів.

Основна мета цього проєкту — популяризація текстильної спадщини як джерела натхнення для сучасної творчості та промоції нових маркетингових та комунікаційних стратегій, орієнтованих на якість, креативність та культурну додану цінність. Очікувані результати проєкту: краще розуміння ролі текстильної спадщини для творчості молодих дизайнерів та митців; створення нових товарів/послуг, натхненних текстильною спадщиною та збільшення нових ринкових можливостей для молодих дизайнерів та митців; використання культури та креативності для кращого збереження, презентації та інтерпретації текстильної спадщини.

Партнери проєкту — музеї текстилю, школи дизайну та місцеві органи влади з п'яти різних країн ЄС (Іспанія, Італія, Польща, Португалія, Швеція) разом із територіями, що мають багатовікові традиції в секторі текстилю та моди.


https://www.youtube.com/watch?v=oDb0pi-SUpU

Координатор — FONDAZIONE MUSEO DEL TESSUTO DI PRATO (Італія)


FASHION ROAD: DIALOGUE ACROSS BORDERS

Дворічний проєкт "Fashion Road: Dialogue across Borders" спрямований на встановлення професійних зв'язків між вірменськими та європейськими модельєрами з Чехії, Данії, Німеччини, Румунії та Великої Британії, обміні знаннями та сприянні спільному виробництву та обміну витворами мистецтва. Проєкт реалізовано п'ятьма членами Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC) та Armenian Fashion Council. Більшість заходів щодо проєкту відбулися у Вірменії. Однак, спільні резиденції та пересувна виставка в Європі покликані значною мірою посприяти розвитку потенціалу вірменських дизайнерів та їх визнанню у Європі.

Серед основних результатів проєкту: міжнародний семінар та майстер-класи у Вірменії для презентації нових європейських трендів та розробок у секторі фешн-дизайну та зображення тенденцій культури та традицій у сучасних колекціях; 10-денні резиденції для вірменських та європейських модельєрів для вивчення та розуміння культурних цінностей та спадщини один одного; 7-денна виставка в Єревані, 3 інших регіонах Вірменії та 5 європейських країнах, де будуть продемонстровані спільно розроблені колекції дизайнерів; інтерактивний вебсайт як форум для дискусій та обміну досвідом між широкою аудиторією в секторі фешн-дизайну Вірменії та Європи; посібник, розроблений модельєрами для поширення знань та досвіду, здобутих під час проєкту.


https://www.youtube.com/watch?v=-hWHC-g_PyQ

Координатор — British Council (Велика Британія)

Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України