Результати конкурсу індивідуальної мобільності митців програми ЄС “Culture Moves Europe”

Оголошено результати конкурсу індивідуальної мобільності митців програми ЄС “Culture Moves Europe”. Серед них 107 переможців з України


Переможцями конкурсу на індивідуальну мобільність було обрано культурних діячів з 40 країн учасниць “Креативної Європи”. “Culture Moves Europe” - це унікальна програма, де заявниками є фізичні особи, що мають стосунок до заздалегідь визначених секторів культури. Умовами конкурсу передбачені додаткові кошти для тих хто надає перевагу екологічному транспорту, а також для хто подорожує з дітьми або має інвалідність. 


Цього року Україна увійшла до ТОП-5 країн, з найбільшої кількістю переможців конкурсу на індивідуальну мобільність, залишивши позаду такі країни як Бельгія, Нідерланди, Польща та Португалія. 107 заявників з України було підтримано. Найбільшу кількість підтриманих заявок здобули заявники за Німеччини - 284. Вітаємо наших співвітчизників із таким успішним результатом, та бажаємо успіхів для всіх, хто планує податися в майбутньому на конкурси “Креативної Європи”. Ми очікуємо відкриття нового open-call в жовтні 2023 року та обов’язково повідомимо нашу аудиторію. Нехай успішні результати колег мотивують вас!


Програма “Culture Moves Europe” охоплює сектори архітектури, культурної спадщини, дизайну, літературного перекладу, музики, сценічного та візуального мистецтва. Заявники обрали 38 країн для реалізації своїх проєктів, а найпопулярнішими напрямками мобільності стали Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Португалія й Нідерланди. Протягом перших 8 місяців реалізації, програма забезпечила репрезентацію всіх креативних та культурних секторів, але найчастіше це представники візуального, перформативного та музичного – 85% зі всіх заявок. 


Більш детальна інформація за посиланням.


Ініціативу “Culture Moves Europe” впроваджує Goethe-Institut за фінансуванням програми ЄС “Креативна Європа”.

Категорія новини: Announcements
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України