Як «Креативна Європа» підтримує відеоігри

Зараз дуже активно розвиваються новітні технології - VR, AR, AI, алгоритми, блокчейни та діджитал-рішення. Їх використовують у кіноіндустрії, дизайні, відеоіграх і не тільки. Підпрограма «Медіа» програми ЄС «Креативна Європа» забезпечує вихід нових медіа на нові ринки, сприяє реалізації проєктів європейського масштабу та розвитку новітніх технологій. Ми проаналізували результати конкурсу «Підтримка європейських відеоігор» та ділимося з вами найцікавішими прикладами. 


VR-технології


HCA – From Kristiania to the Ice Valley 


Ця гра привносить нове життя в пригодницький жанр із приголомшливими візуальними ефектами та інноваційним ігровим процесом. Гра створена за мотивами казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева». Виглядає дуже захопливо, коли стара та добре відома всім казка перетворюється на продуману модель сюжетної гри. HCA Від Крістіанії до Крижаної долини уособлює у собі нове покоління пригодницьких ігор та вирізняється з-поміж інших продуманими візуальними та історичними деталями. Щоб успішно її пройти, гравцю доведеться вирішувати завдання та загадки з елементами VR-технологій.


Розробник: GUPPYWORKS NORWAY AS (Норвегія)

guppyworks.comThe Infinite Hotel


The Infinite Hotel непередбачувана VR-пригода, яка відбувається майже повністю в середині ліфта. Чому ліфт? Тому що одна з найбільших складнощів використання VR-технологій це створення правдоподібної ілюзії розміру та відстані. Обмеживши гравця ліфтом та невеликим простором біля його дверей, постійний рух персонажів та їх переплетені історії дають відчуття, ніби це все відбувається насправді. The Infinite Hotel поєднує в собі захоплюючу механіку таких ігор, як, наприклад, Job Simulator, елементи ​​чорної комедії та відчуття безмежного масштабу. І все це на площі розміром у 5 кроків!


Розробник: ITALIC PIG LIMITED (Велика Британія)

http://www.italicpig.com


Тізер: https://www.youtube.com/watch?v=4kavlSIDXzo


The Maskmaker це пригодницька VR-гра, яка демонструє захоплюючий світ традиційних та театральних масок. На одну годину ви потрапите у казкову пригоду, сповнену несподіванок! Гра підходить для всіх аудиторій та буде розроблена у двох версіях: "соло" версія для внутрішнього розповсюдження (Oculus, Vive, PSVR) та аркада для Location based entertainment (VR Arcades).


Розробник: INNERSPACE VR FRANCE (Франція)

www.innerspacevr.com Музика


The Gentleman


Уявіть гру, що поєднує в собі гумор мовчазних комедій Чапліна, візуальний блиск мультфільмів Діснея та музику Джин Келлі. «The Gentleman» це гра про музику, вміння хизуватися та хороший настрій. Це гра, що показує часи Великої депресії та має на меті познайомити дітей та їх батьків із тими часами. Через зворушливу історію, приголомшливі візуальні ефекти, а також веселий та ритмічний ігровий процес, діти познайомляться з естетикою тих часів. 


Розробник: CAPE COPENHAGEN APS (Данія)

www.cape.net


https://www.youtube.com/watch?v=aype133TsxY


Кіноіндустрія


Phonopolis Project це своєрідний досвід співпраці між ігровою- та кіноіндустрією. Гра ґрунтується на роботі в студії з фізично створеним середовищем. Фільми створюються через відеоматеріали, 3D-об’єкти, що відображаються в реальному часі, та пост-продакшн ефекти. Це все має забезпечити відчуття кінокартин, що створювалися у 60-х та 70-х роках. 


Розробник: HAMMERWARE SRO (Чехія)

hammerware.cz


Ігри для дітей


Wonder Bunny: My Pet віртуальна гра про домашніх улюбленців, яка ще чарівніша, цікавіша та веселіша, ніж Tamagotchi та Talking Tom разом узяті!


Це ігровий додаток у стилі Tamagotchi, який поєднує в собі найкращі риси Tamagotchi та мобільних суперуспішних ігор на кшталт Talking Tom and POU. Він підходить для дітей, підлітків та дорослих, які полюбляють домашніх улюбленців. Це 3D-гра для iPad, iPhone, смартфонів та планшетів Android, Windows, веб-браузерів та смарт-телевізорів.

Улюбленець просить їжу, увагу, частування, що не є новим для жанру віртуального домашнього улюбленця. Wonder Bunny це більше про найцікавіші функції та чудовий ігровий баланс, монетизацію та виконання. Гра також включає елементи навчання, тому вона відноситься і до категорії освіти та призначена для поширення і на шкільні маркети.


 Розробник: FANTASTEC OY (Фінляндія) 

 https://www.facebook.com/Fantastec-Oy-163996500284962/Gigglebug — Face Race


Діти полюбляють досліджувати, як працює їх обличчя, які емоції вони можуть висловлювати. Face Race поєднує в собі анімованих персонажів, сміх, звуки та технологію смарт-пристрою, а саме камери, щоб створити справді магічний ігровий процес. За сюжетом гри, ви зустрінете персонажів із Всесвіту Gigglebug. У грі ваша мета скопіювати точні вирази обличчя, які анімовані персонажі роблять на екрані. В цей час, камера пристрою робить ці смішні фотографії. Після гри ви побачите порівняння вашого виразу обличчя з емоціями персонажів Всесвіту Gigglebug. Грайте всією родиною, щоб побачити, хто найкращий у створенні смішних гримас.


До речі, Gigglebug Face Race - це вже третій ігровий додаток світу Gigglebug. 


Розробник: GIGGLEBUG ENTERTAINMENT OY (Фінляндія)


www.gigglebug.tv 


https://vimeo.com/159473547
The Blue Eyed Kitty гра для дітей віком 5-8 років. Попри те, що гра призначена для маленьких дітей, вона несе в собі важливу соціальну тему. Історія про синьооке кошеня не що інше, як маніфест толерантності та символічна історія про стосунки між владною більшістю і безсилою меншістю. Синьооке, а, отже, наївне кошеня не сприймають інші коти, оскільки в нього немає жовтих очей, як у всіх інших. Але згодом через його добрі вчинки всі розуміють, що кошеня таке ж саме, як вони, просто інакше. 


Розробник: SAVANNAH ENTERTAINMENT APS (Данія)


savannah.dk

Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України