Два українські кінофестивалі отримали гранти від програми ЄС «Креативна Європа»

Опубліковано результати конкурсу програми ЄС «Креативна Європа» «Європейські кінофестивалі 2023».


На конкурс всього було подано 145 заявок з 33 країн, підтримано 95 проєктів з 31 країни. З України перемогло 2 відомих кінофестивалів – ОМКФ (це вже третя перемога фестивалю в програмі ЄС «Креативна Європа») та KISFF. Обидві організації є координаторами проєкту. 


Загальна сума, отримана українськими організаціями – 142 000 €.


Переможці:

15-й і 16-й Одеські Міжнародні Кінофестивалі відбудуться у 2024 і 2025 роках. ОМКФ є фестивалем, заснованим з метою забезпечення доступу до високоякісних фільмів (міжнародних та національних) для широкої аудиторії в Україні, підтримки постійного зростання української кіноіндустрії та підвищення кінограмотності. ОМКФ є найбільшою кіноподією в Україні та одним із найбільших за кількістю відвідувачів у Східній Європі, що об'єднює всіх ключових представників вказаних територій задля ґрунтовних дискусій та нетворкінгу.

Фестиваль був заснований у 2010 році, і з 2012 року його щороку відвідує понад 135 тис. відвідувачів. Одеський кінофестиваль продемонстрував свою стійкість навіть під час найважчих часів для України на початку революції у 2013 році, війни на Сході з 2014 року та глобальної пандемії Covid-19 у 2020-2021 роках. Навіть у тяжкий час війни у 2022 році фестиваль став однією з найбільших культурних подій в Україні.

Протягом 13 років існування фестивалю підтримка українського кінематографа та кінематографічної промисловості та освіта молодого покоління кінематографістів стали значним стратегічним напрямком.

KISFF – це щорічний кінофестиваль, присвячений показу короткометражних фільмів з усього світу. Фестиваль проходить у Києві та був заснований у 2011 році. Він є найбільшим кінофестивалем короткого метру в Україні. KISFF є конкурсним фестивалем, який вручає нагороди у кількох категоріях, включаючи Премію Глядацьких Симпатій, Гран-прі та Особливі відзнаки журі. Окрім показів фільмів, фестиваль організовує відкриті дискусії, майстер-класи та інші спеціальні заходи, об'єднуючи кінематографістів, фахівців та шанувальників кіно.

У 2024 і 2025 роках KISFF планує показати близько 250 короткометражних фільмів щороку, з яких, принаймні 150 фільмів, буде європейського походження. 


Зараз триває цьогорічний конкурс Networks of European Festivals

Дедлайн: 11 квітня 2024.

Детальніше про конкурс можна почитати за посиланням

Категорія новини: Announcements
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України