В Києві пройшла подія “Культурна спадщина в Україні: від збереження до повоєнного відновлення”

Організаторами виступили бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, у партнерстві з Національною Спілкою Архітекторів України, Українським Інститутом, Українським культурним фондом, House of Europe та Міністерством Культури та Інформаційної Політики України. 


5 вересня, в символічному для теми заходу приміщенні, Будинку Спілки Архітекторів, зібрались представники установ, що поєднані культурною спадщиною: музеїв, виставок та галерей, архівів та бібліотек, дослідницьких установ, державних органів та органів місцевого самоврядування, кафедр музеєзнавства, архівної та бібліотечної справи, теорії архітектури. 


На урочистому відкритті виступив заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції, Тарас Шевченко, який наголосив на важливості збереження культурної спадщини вже, в час війни, та співпраці з європейськими програмами підтримки культури, зокрема і “Креативною Європою”.


Тарас Шевченко, : “Євроінтеграція великий пріоритет нашої держави, тому нема сумнівів, що це є стратегічна ціль, як держави, так і кожного Міністерства.”


Керівник Бюро програми ЄС “Креативна Європа” Микола Ульянов виступив з презентацією про можливості грантів, привітав надзвичайно зацікавлених відвідувачів та навів статистику участі проєктів культурної спадщини в конкурсах Програми. Він заохочує подаватись не лише на конкурси підпрограми “Культура”, проте й спробувати себе у нанововідкритій підпрограмі “Медіа”. 


Далі були презентації грантових можливостей від “UREHERIT”, House of Europe, Українського Інституту та Українського Культурного Фонду. 


Ольга Терефеєва, представниця “UREHERIT”: “У нас в Україні немає  жодної національної програми, податкових пільг та спеціальних умов для проєктів спадщини. Вже помітна практика, що до нас будуть заходити зовнішні кошти, за рахунок інвесторів і фондів ми будемо усе відновлювати, тому ми маємо бути готовими до співпраці з іноземними коштами, тобто мають бути всі чинні документи, меморандуми, проводчини, навіть, пітчинг ідей – чому ця спадщина варта інвестицій, як вона може розвиватись і генерувати не проблеми а прибуток.”

 

Після блоку, зосередженому саме на грантах, слухачі почули від представників організацій, які вже займаються збереженням спадщини, корисні поради та їх цінний та унікальний досвід: Repair Together, Довженко-Центр, Український Дім, UNESCO, CEDOS, #ТворимоКультуруРазом).


Опісля, слухачі змогли послухати цікаву дискусію Панельна дискусія «“Три кити” культурної спадщини. Архіви, бібліотеки та музеї в часи експонентних змін» під модераторством Владивлава Берковського. На ній учасники обговорили про те, які дії варто втілювати вже, похвалились успіхами та поділились проблемами галузей.


І, на кінець освітньої частини, відбулась серія презентацій «Збереження архітектурної спадщини України під час війни» де виступили Юрій Вербовецький, Інокентій Вировий, Анна Бондар, Карпов Віктор Васильович, Ірина Федорів, Олег Волосовський та Віра Зінченко.


Віра Зінченко, loft buro: “Спадщина- це не звалище старовинних артефактів. Це ми сьогоднішні, сформовані історичним оточенням, далі  ми майбутні, але тільки за можливості правильного осмислення всіх надбань.”


Вечір учасники події провели за переглядом фільму режисера Олексія Радінського “Нескінченність за Флоріаном”.


Фото з події тут.



Медіапартнери: Сreative Industries Association of Ukraine, PRAGMATIKA.MEDIA, PRIMA INTERIOR



“Креативна Європа” – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.


В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму. 


Контакти Бюро в Україні: 

https://creativeeurope.in.ua 

[email protected] 

Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua 


Категорія новини: Posts
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України