Що читати, щоб знаходитись в контексті європейської культури?

Для того, щоб мати можливість працювати на міжнародному рівні, мати закордонних партнерів, розуміти загальноєвропейський контекст, вкрай важливо слідкувати за останніми трендами та ідеями, які з’являються на теренах всього континенту. Проблема Європи в тому, що вона — дуже сегментована і розмовляє багатьма мовами. Відповідно, немає єдиного уніфікованого ресурсу, де можна було б прочитати вичерпну інформацію про культуру одразу у всіх країнах. Тому щоб залишатись в курсі найцікавішого, ми зробили для вас підбірку нішевих європейських медіа англійською мовою, де ви можете дізнаватись про цікаві кейси та популярні імена на європейському культурному просторі. 


Europavox


Музичне медіа родом із Франції, яке вже декілька років підтримується програмою “Креативна Європа”. Знамените своїм кураторським підходом до матеріалів, музичних підбірок та ґрунтовним оглядом музичного ринку європейських країн. В них є журналісти в кожному куточку континенту, що допомагає готувати унікальні матеріали прямо із місця подій. 


Eurozine

Портал із сильною редакторською політикою, який розглядає мистецтво у всьому його різноманітті та його впливі на різні сфери життя. Там підіймаються теми толерантності та рівності, інтеграції біженців у загальноєвропейський контекст, медіаграмотність та популізм, політика побудови пам’яті та національної ідентичності. І все це через культуру як soft power, яка допомагає знайти порозуміння. Nothing but hope and passion


Онлайн-портал для гурманів, які найбільше цінують творчу свободу та силу креативності. Команда цього медіа вважає, що саме культура може показати правильний вектор руху у суспільствах, які постійно змінюються. Саме тому вони залюбки пишуть про авангардних постатей, контроверсійні теми, при цьому ґрунтовно описуючи точку зору кожного окремого митця. Хоча автори в основному працюють з Берліна, але теми їх матеріалів не обмежуються Німеччиною. Там ви можете прочитати цікавий аналіз творчості як американської поп-діви, так й інтерв’ю із білоруським гуртом. 


NECSUS European Journal of Media Studies


Це медіа фокусується на розвитку європейського кіно, телебачення, нових медіапроєктів та публікаціях робіт Європейських стипендіатів різноманітних програм, які працюють у сфері аудіовізуального мистецтва. 


Кожен розділ містить різноманітні матеріали, спеціальну секцію текстів особливого значення та оглядові розділи, що висвітлюють книги, фестивалі та виставки. NECSUS орієнтований на широку читацьку аудиторію дослідників, викладачів та студентів і пропонується як щорічний журнал відкритого доступу. Всім, хто хоче продовжити свою мистецьку освіту і мати доступ до матеріалів вищої школи, розвинути аналітичні здібності або просто бути в курсі новин гуманітарного наукового світу — вам сюди. Berlin Art Link


Ще один чудовий онлайн-журнал, родом із “вільного міста”. Публікуючи репортажі після відвідування студій, критичні огляди виставок, профілі художників, відео та інтерв’ю, автори прагнуть сприяти вільній та доступній розмові між творчими професіоналами, ентузіастами мистецтва та журналістами. З кореспондентами у столицях культури, таких як Берлін, Нью-Йорк, Лондон та Лос-Анджелес, журнал є популярним джерелом знань про передове візуальне мистецтво, дизайн, музику та кіно з точки зору сучасного мистецтва. Вебсайт також служить посібником для місцевої артсцени Берліна через щотижневі публікації подій, списки мистецьких просторів, опен-коли тощо.


Emerging Europe


Цей суспільно-політичний портал транслює європейські новини у світ, а світовий порядок денний передає на увесь європейський регіон. Завдяки сильній редакторській політиці у цього медіа є доступ до глобальної мережі ключових осіб та організацій по всій Європі, які залюбки пишуть тексти, коментують світові новини та діляться своїми інсайтами. Це дозволяє всім разом будувати яскраве медіа майбутнє у 23 країнах, де представлені журналісти та партнери. Мистецтву тут виділений окремий розділ та особливе місце у світосприйнятті редакції. 


On the move

Цей ресурс — не ЗМІ, а, скоріше, агрегатор можливостей. Вони не тільки допомагають вам бути в курсі всіх останніх новин європейського культурного простору, але й висвітлюють круті проєкти, опен-коли, нагороди та заходи. Крім інформаційного порталу On The Move має своїх членів та організовує ексклюзивні заходи для них. А для широкого загалу проводить різні освітні воркшопи в рамках галузевих конференцій. 

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України