Українські театри на фестивалі театрального мистецтва RADAR OST


На фестивалі театрального мистецтва RADAR OST, що проходив 8-12 березня в Берліні, відбулися премʼєри від українських театрів ЦСМ “ДАХ” та “Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра”.

 

RADAR OST – щорічний театральний фестиваль, що відбувається у Берліні. 

Організатори мають на меті підтримку інтернаціональної театральної спільноти та культурного обміну між східними країнами Європи. 


Цьогоріч фестиваль зробив особливий акцент на темі України – під час проведення відбулися декілька премʼєр від українських театрів. 


ЦСМ “ДАХ” спільно з ГОГОЛЬFEST презентували масштабну програму:


  • Театралізована музична меса “human?” від Mariia&Magdalyna. Це своєрідна музична подорож: поєднання щоденників, написаних під час війни, та текстів з Біблії. 
  • Спільна ніч читань “Nightmare Europe” з European Theatre Convention та європейськими театрами.
  • Перформанс “Danse Macabre” від Dakh Daughters. Вистава є потужним висловлюванням і рефлексією на перші місяці пережитого жаху і болю повномасштабного вторгнення. 


Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра спільно з Deutsches Theater (Берлін) вперше презентували виставу “Ha*l*t”.


На фестивалі були представлені вистави з різних країн, зокрема з України, Грузії, Словенії, Білорусі. Програма фестивалю охоплює різні жанри театру, такі як драма, танець, музичний театр та інші. Крім того, протягом фестивального вікенду було організовано майстер-класи, дискусії та інші заходи, що сприяють обміну досвідом між театральними компаніями та публікою.


Фестиваль RADAR OST 2023 організовується Deutsches Theater Berlin у партнерстві з European Theatre Convention, котра підтримується програмою ЄС «Креативна Європа».

Категорія новини: Announcements
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України