Шостий Міжнародний Ярмарок Грантів у Києві: підсумки події
14 листопада Київ став центром культурних та креативних ініціатив, прийнявши Шостий Міжнародний Ярмарок Грантів у сфері культури. Захід об’єднав понад 1000 фахівців і фахівчинь культурного сектору, ставши платформою для обміну досвідом, налагодження контактів і пошуку фінансової підтримки для творчих проєктів.
Особливості та ключові моменти заходу
Ярмарок Грантів — це унікальна можливість для представників культурної спільноти України дізнатися про національні, європейські та міжнародні програми фінансування, а також отримати консультації від грантодавців. Учасники могли долучитися до обговорень про трансформацію культурного сектору, його виклики та перспективи.
Програма заходу включала:
- Презентація можливостей для підтримки культурного та креативного секторів в Україні з боку міжнародних і національних програм.
- Сесії та лекції.
- Презентація програми ЄС “Креативна Європа”: наскрізні пріоритети, напрями діяльності на 2025–2027 роки та очікувані результати від команди Бюро.
- Соціальна модель інвалідності та мистецтво: вплив митців з інвалідністю на інновації у культурному секторі (Бен Еванс, проєкт "Europe Beyond Access").
Виступи провідних спікерів
На заході презентували свої програми та ініціативи представники ключових організацій:
- Український культурний фонд (Наталія Кривда, Анастасія Образцова, Тетяна Дорошенко).
- Український інститут книги (Юрій Марченко, Олена Одинока).
- Національний фонд досліджень України (Юлія Ремінська, відділ "Офіс Горизонт Європа в Україні").
- Національний Еразмус+ офіс в Україні (Катерина Жданова).
- Британська Рада (Юлія Філіп’єва).
- Суспільне Мовлення (Наталія Мовшович).
- Український інститут (Анастасія Волкова).
- МБФ "ІЗОЛЯЦІЯ" (Анастасія Розенберг, Катерина Стець).
- House of Europe (Дар’я Костюк).
- Інша Освіта (Ольга Дятел).
Підсумки заходу
Ярмарок став не лише місцем для пошуку фінансування, а й платформою для обговорення майбутніх тенденцій у культурному секторі. Учасники отримали нові знання, налагодили професійні зв’язки та відкрили для себе нові можливості для реалізації творчих ідей.
Ця подія ще раз підтвердила, що культура є важливою складовою суспільного розвитку, а підтримка її проєктів — це внесок у інноваційність та процвітання України.
Також, на завершення заходу, представники Бюро поділились планами на 2025-27 роки, зокрема:
- сприяння посилення українського культурного сектору і його інтеграція в європейський простір;
- збільшення присутності в регіонах;
- організувати щорічні секторальні заходи для представників різних секторів культури;
- відвідування міжнародних подій для пошуку потенційних партнерів для українських заявників.
Дану подію можна переглянути:
«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.
В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму.
Контакти Бюро в Україні:
https://creativeeurope.in.ua
Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua