Запуск проєкту “Tales of EUkraine”

Федерація європейських видавців (FEP) та Український інститут книги (УІК) у співпраці з партнерством шести національних Асоціацій видавців Європи оголосили про запуск проєкту “Tales of EUkraine” (TEUk).


“Tales of EUkraine” – це проєкт, що фінансується програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”, метою якого є друк і розповсюдження двомовних видань дитячих книжок серед українських дітей, котрі наразі перебувають у країнах Європи через російську військову агресію в Україні.


TEUk планує створити каталог із понад 100 українських дитячих книжок. Європейські видавництва можуть придбати права на друк книг. Потім національні асоціації видавців їх країн придбають значну частину книг за кошти, надані “Креативною Європою” і контролюватимуть їх розповсюдження, у співпраці з неурядовими організаціями, державними установами та іншими суб’єктами, які володіють необхідним досвідом, щоб забезпечити центри мігрантів, волонтерських організацій та інших громадських організацій книжками.


Рікардо Франко Леві, президент Федерації європейських видавців та Асоціації видавців Італії: «З початку російської агресії проти України європейські видавці виявляють солідарність з українськими колегами. Ми вдячні Європейській Комісії за визнання цінності “Tales of EUkraine”. Завдяки TEUk європейські видавці зможуть продовжувати допомагати українським біженцям і водночас підтримувати відновлення книжкового сектору в Україні».


Проєкт “Tales of EUkraine” триватиме три роки, до жовтня 2025 року. Партнерами проєкту вже є такі асоціації видавців: Асоціація видавців Італії (AIE), Польська книжкова палата (PIK), Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів Німеччини (BOEV), Румунська Асоціація видавців (AER), Болгарська книжкова Асоціація (ABK), Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів Словацької Республіки (ZVKS). Долучення інших асоціацій видавців уже заплановано і залежатиме від розвитку подій в Україні та динаміки міграції.


Перейти до каталогу українських дитячих книжок можна за посиланням.


Федерація Європейських видавців: https://www.fep-fee.eu

TG-канал “Креативної Європи” в Україні: https://t.me/creativeeuropeua

Категорія новини: Announcements
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України