Топ-10 фільмів, підтриманих «Креативною Європою»


Щоб провести вихідні цікаво та з користю, ми підготували для вас ТОП-10 фільмів, які були підтримані «Креативною Європою». Тож насолоджуйтесь та #StayHome


Фаворитка / The Favourite (2018)

Режисер: Йоргос Лантімос

Країни: Ірландія, Велика Британія, США

Фільм, який зібрав кращі нагороди Європи та отримав 9 номінацій на премію Оскар. Це історична драма про придворні інтриги королеви Англії Анни, яка була при владі на початку XVIII століття, та її придворних дам. Головні ролі зіграли Олівія Колман, яка отримала Оскар за кращу жіночу роль, Рейчал Вайс та Емма Стоун.


Ціна правди / Mr. Jones (2019)

Режисерка: Аґнєшка Голланд

Країни: Польша, Велика Британія, Україна

Реальна історія британського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році став свідком Голодомору в Україні, та попри смертельну небезпеку провів журналістське розслідування у СРСР для того, щоб розповісти правду. Саме відкриття Джонса стали надалі підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» (1945) Джорджа Орвелла.


Маленький принц / Le Petit Prince (2015)

Режисер: Марк Осборн

Країна: Франція

Добрий мультфільм, створений на основі відомого однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері. У центрі історії маленька серйозна дівчинка, яка не має часу ні на що інше, окрім навчання. Але одного дня все змінюється, коли у життя дівчинки вривається дивний сусід з його неймовірними розповідями про Маленького Принца і далекі зорі. Треба тільки відремонтувати літак, і в дорогу! Так починається велика подорож - повна небезпек, чарів, гумору і справжньої дружби.


З любов’ю, Вінсент / Loving Vincent (2017)

Режисери: Доротея Кобєла, Г'ю Велчман

Країни: Польша, Велика Британія

Анімаційний біографічний фільм, який є кінематографічною розповіддю про життя і загадкову смерть нідерландського художника Вінсента ван Гога, переданою за допомогою картин, намальованих у техніці самого художника. Фільм є першою в історії повнометражною стрічкою, яка повністю написана олійними фарбами на полотні. Він створений на основі 120-ти відомих картин ван Гога. Фінальна версія фільму складається з 56 800 картин. За основу сценарію для фільму було взято близько 800 листів Вінсента ван Гога, написаних у різний час друзям і рідним.


Cуфражистка / Suffragette (2015)

Режисерка: Сара Геврон

Країна: Велика Британія

Стрічка розповідає про створення жіночого суфражистського руху наприкінці XIX — на початку XX століття, завдяки якому жінки отримали право голосу у Великобританії.


Біль та слава / Dolor y gloria (2019)

Режисер: Педро Альмодовар

Країна: Іспанія

Фільм розповідає історію життя немолодого режисера, який поступово завершує кар'єру та бачиться з важливими людьми, як у житті, так і у своїх спогадах. Доля підкидає йому сюрпризи та шанс змінити майбутнє. Стрічка була номінована в рамках багатьох премій, серед яких Оскар, BAFTA, Золотий глобус, Каннський кінофестиваль та багато інших.


Годувальниця / The Breadwinner (2017)

Режисерка: Нора Твомі

Країни: Канада, Ірландія, Люксембург, США

Анімаційний фільм про дівчинку, що живе в контрольованому талібами Кабулі, столиці Афганістану. Її батько Нурулла затриманий талібами і відправлений до в'язниці. Сім'я Парвани, яка складається з її матері, сестри і зовсім маленького брата, залишається без чоловіка, що в умовах талібану ускладнює придбання продуктів на ринку та взагалі пошук коштів на прожиток. У результаті Парвана вирішує видати себе за хлопчика і почати працювати, щоб прогодувати свою сім'ю, поки не звільнять Нурулла. Стрічка була номінована на Оскар, як кращий анімаційний фільм. До речі, одна з авторок сценарію, Аніта Дорон, має українське походження та родом із Закарпаття.


Флоренс Фостер Дженкінс / Florence Foster Jenkins (2016)

Режисер: Стівен Фрірз

Країни: Велика Британія, Франція

Трагікомічний біографічний фільм про заможну жінку з Нью-Йорку, яка все своє життя мріяла стати оперною співачкою та заспівати у Карнегі-холі, але не мала ані музичного слуху, ні голосу. Однак, завдяки зворушливій підтримці свого чоловіка та родини, її мрія здійснилась. Фільм отримав декілька номінацій на Оскар, BAFTA, а також Золотий глобус.


Пригоди Паддінгтона / Paddington (2014)

Режисер: Пол Кінг

Країни: Велика Британія, Франція

Пригодницька сімейна комедія про ведмедика Паддінгтона. Одного разу з Дрімучого Перу до Англії приїжджає добрий, ввічливий та акуратний ведмедик, що належить до рідкісного виду перуанських ведмедів. На станції Паддінгтон (на честь якої його й назвали) він знайомиться зі дружною сім'єю Браунів, які з радістю приймають його. Але зла таксидермістка Міллісент хоче зробити з Паддінгтона опудало для музею…


Лобстер / The Lobster (2015)

Режисер: Йоргос Лантімос

Країни: Греція, Ірландія, Велика Британія, Нідерланди, Франція

Фільм розповідає оригінальну історію кохання, яка відбувається в антиутопічному недалекому майбутньому, де знайти партнера є питанням життя та смерті. До речі, українська прем'єра картини відбулася на Одеському кінофестивалі. Фільм був номінований на Оскар, BAFTA, Золотий глобус, а також став лідером за кількістю номінацій на Британську незалежну кінопремію.

Категорія новини: Publications
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України