Результати конкурсу «Підтримка українських переселенців та культурного і креативного секторів України» 2022


Оголошено результати конкурсу «Підтримка українських переселенців та культурного і креативного секторів України» програми Європейського Союзу «Креативна Європа» за 2022-й рік!


Вчора на Порталі Funding & tender opportunities (FTOP) було опубліковано результати спеціального конкурсу для підтримки українських переселенців та культурного і креативного секторів України (підпрограма «Культура»). Маємо три підтверджених проєкти-консорціуми, в кожному з яких є українська організація: Мета проєкту — підтримати українських митців та культурні організації у створенні та демонстрації робіт в Україні та принаймні в 12 інших країнах-учасницях «Креативної Європи». ZMINA: REBUILDING надасть 1,4 млн євро у вигляді субгрантів для підтримки мінімум 40 мистецьких проєктів, пов’язаних із темою «відновлення»: соціальних норм, спільнот, відносин, інфраструктури. Три головні цілі проєкту: 


  • розвиток практик, що сприяють післявоєнному відновленню України; 
  • збільшення впізнаваності українських мистецьких робіт в Україні та за кордоном: в Україні це призведе до більшого розуміння громадськістю важливої та унікальної ролі, яку виконує культурний та креативний сектор, а за межами України — до розвитку співробітництва між європейським та українським культурним та креативним сектором;
  • інтенсивна розбудова потенціалу сектору допоможе українському культурному та креативному секторам розвивати проєкти на міжнародному рівні та працювати за європейськими стандартами.

Партнери консорціуму: TRANS EUROPE HALLES (TEH) (Швеція) та MALY BERLIN (Словаччина).Проєкт буде спрямований на допомогу громадянам України, особливо сім’ям з дітьми, переміщеним через війну, з інтеграцією в нові громади через культурну діяльність. Проєкт надаватиме субгранти для підтримки психічного здоров’я, організації онлайн- та офлайн-воркшопів та зустрічей для переміщених працівників культури як в Україні, так і за кордоном, а також їх колег в інших країнах-учасницях «Креативної Європи». Проєкт підтримає понад 140 організацій та ініціатив, понад 200 працівників культури отримають фінансову підтримку для зміцнення психічного здоров’я. 

Партнер консорціуму: MitOst e.V. (Німеччина).Проєкти будуть імплементовані впродовж 2023 - 2025 років та надаватимуть субгранти для підтримки українських мистецьких проєктів. 


Нагадаємо, що метою конкурсу «Підтримка українських переселенців та культурного і креативного секторів України» є підготовка післявоєнного відновлення українського культурного сектору, а також допомога українським митцям і культурним організаціям у створенні та демонстрації своїх проєктів в Україні та країнах-учасницях «Креативної Європи». 

Загальний бюджет конкурсу - 5 мільйонів євро. 

За даним конкурсом для розподілу фінансування було відібрано всього три проєкти - консорціуми, одним учасником в кожному з яких є організація з України.

Категорія новини: Announcements
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України