Стали відомі переможці конкурсу “Європейські проєкти співпраці 2023” від програми ЄС “Креативна Європа”

Офіційно оголошено і вже підписано грантові угоди з переможцями конкурсу програми ЄС “Креативна Європа” “Європейські проєкти співпраці 2023”.


Це 16 проєктів, в яких беруть участь 17 українських організацій. Серед них є один координатор проєкту, решта 16 – партнери. Загалом, обсяг підтримки українських організацій за цим конкурсом склав 809 985 тис. євро.


Конкурс покликаний посилити транскордонне співробітництво та взаємодію між організаціями активними у сфері культури, підвищити європейський вимір створення та обігу європейського художнього контенту та заохотити до розробки, експериментування, а також поширення якомога ширшого застосування інноваційних практик. 


До проєктів-переможців та українських організацій, що були підтримані належать:

Альтернативні місця культури: лабораторії для сталих практик, екологічної трансформації та урбаністичної стійкості після ери COVID(ІЗОЛЯЦІЯ), ТАВ - Театр проти війни(Всеукраїнська громадська організація Ліга авторів), Ламаючи лід – театр соціальної інклюзії громадян V4 та біженців з України(MИ: медіа театр), Європейське оновлення дизайну 3.0: Транснаціональний розвиток потенціалу(Благодійна організація ''K.FUND'' – Координатор), Трикутник для українських митців(Центр сучасної української драми), Інклюзивні комікси: Візуальні історії з Вірменії, Грузії та України(Видавництво “Комора”), Створення мостів: Зміцнення культурного обміну між ЄС та Україною(Міжнародна молодіжна громадська організація Іліса), РЕЕПЛАЙ. Читачі Європи Грають, Навчаються та Взаємодіють(Українська асоціація культурологів - Львів та Львівська муніципальна бібліотека), Об’єднання новаторів літературних мистецтв(Мистецький Арсенал), МИ - ГАМЛЕТ(Одеський академічний музично-драматичний театр імені В. Василька), Континуум: Обсерваторія кліматичної кризи та її художні та творчі рішення(Європейський Інститут Чорнобиля), Європейська академія моди для молодих дизайнерів FashionTEX для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні моди(Київський національний університет технологій та дизайну), ПОЛІГЛОТ - Європейський інкубатор пісенного обміну(Music Export Ukraine), Арт Нуво: нова Євротопія. Як минуле може бути мостом до стійкої майбутності(“Бюро спадщини”), Трансмедіальні історії ізольованості (Громадська організація «Волинська фундація» ) та Архіпелаги – збільшення літературних маршрутів в Європі(Український Інститут Книги).


Чекаємо на їх втілення в 2024-2025 роках та бажаємо успіху!


Деякі проєкти вже почали роботу, наприклад Інклюзивні комікси: Візуальні історії з Вірменії, Грузії та України від видавництва “Комора” вже завершило свій перший конкурс на створення мальопису про жіночі досвіди війни. Переможець/ця конкурсу спільно з авторкою історії та відповідальним редактором проєкту створить комікс на основі готового сценарію, відвідає три закордонні резиденції у 2024 році та візьме участь у презентації проєкту у жовтні 2025 року у Франкфурті. 


Нещодавно завершилась подача заявок на цьогорічний конкурс “Європейські проєкти співпраці 2024”, результати будуть відомі восени 2024 року. Ми радимо вже зараз шукати міжнародних партнерів та створювати консорціуми для подачі заявок на конкурс “Європейські проєкти співпраці 2025” ! Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні готове допомагати вам у пошуку партнерів.


Стежте за нашими соцмережами та сайтом, щоб не пропустити можливості дізнатися про  відкриті конкурси для української спільноти.


“Креативна Європа” – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.


В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму. 


Контакти Бюро в Україні: 

https://creativeeurope.in.ua 

[email protected] 

Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України