Проєкти міжнародної співпраці

Документи

Про конкурс

КОНКУРС НЕ ОГОЛОШЕНО

Яку підтримку надає цей конкурс? 

Цей конкурс підтримує проведення транснаціональних проектів співпраці у секторі культурних та креативних індустрій протягом максимум чотирьох років.

У рамках конкурсу доступні дві категорії фінансування:

МАЛОМАСШТАБНІ ПРОЕКТИ

•    Щонайдовше 48 місяців;

•    Щонайменше 3 партнера принаймні з 3 країн «Креативної Європи»;

•    Максимум 60% від загального обсягу коштів, передбачених на проект;

•    До 200 000 євро на проект.

ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ПРОЕКТИ

•    Щонайдовше 48 місяців;

•    Принаймні 6 партнерів з 6 країн «Креативної Європи»;

•    Максимум 50% від загального обсягу коштів, передбачених на проект;

•    До 2 млн. євро на проект.

Хто може подаватися на конкурс? 

Організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій, а саме: танець, театр, література, перформативне мистецтво, музика, візуальні мистецтва, спадщина, архітектура, дизайн, цирк, фестивалі, ремесло, мода та інші.

Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися: вищі навчальні заклади, місцеві органи самоврядування, соціальні підприємства, неприбуткові та благодійні організації, приватні та прибуткові організації, що працюють у секторі культурних та креативних індустрій.

Заявники (головний партнер та всі партнери) повинні бути активними у секторі культурних та креативних індустрій та бути юридично зареєстрованим у одній з країн «Креативної Європи», які беруть участь у підпрограмі «Культура». 

Лише головний партнер має бути зареєстрованим щонайменше 2 роки на момент подачі заявки. 

Фізичні особи не можуть подавати заявки на отримання гранту.

Під які пріоритети конкурсу має підходити проект?

Як маломасштабні, так і великомасштабні проекти міжнародної співпраці повинні відповідати цілям програми, і обрати хоча б один з її пріоритетів. Зверніть увагу, що пріоритети D та E були додані у 2019 році.

A. Сприяти транснаціональній мобільності митців та менеджерів з метою надання їм можливості співпраці на міжнародному рівні та інтернаціоналізації своєї кар'єри.

B. Посилити розвиток аудиторії шляхом полегшення їх доступу до європейських культурних та креативних робіт, матеріальної та нематеріальної культурної спадщини та розширення доступу до культурних робіт для дітей, молодих людей, людей з обмеженими можливостями та мало представлених груп.

C. Сприяти зміцненню потенціалу за допомогою інноваційних підходів до створення, розробки та випробування нових та інноваційних моделей отримання доходів, менеджменту та маркетингу для секторів культури. Зокрема щодо більш активного використання цифрових технологій, та розвитку нових навичок для професіоналів у галузі культури:

C1 Діджиталізація

C2 Нові бізнес-моделі

C3 Навчання

D. Підвищення міжкультурного діалогу, сприяння спільним цінностям ЄС та взаєморозуміння. Сприяння соціальній інтеграції мігрантів та біженців через культуру.

E. В рамках року Європейської культурної спадщини підвищити обізнаність про спільну історію, цінності та зміцнення почуття приналежності до спільного європейського простору.

Як подати заявку на конкурс? 

Перед тим, як подати заявку на конкурс, усі партнери мають зареєструватися на порталі учасника. Заявка подається онлайн через кабінет заявника головним партнером, одразу від імені всіх партнерів. 

Як розподіляються кошти між партнерами?

Кошти надходять на рахунок головного партнера від Виконавчого Агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури. Головний партнер несе повну юридичну відповідальність за цільове використання коштів. Грант розподіляється між партнерами у відповідності до умов, прописаних у грантовій заявці. Про розподіл сфер відповідальності у проекті та фінансових витрат, партнери домовляються заздалегідь та фіксують це у Меморандумі про співпрацю між партнерами, який підписується усіма партнерами до моменту подання заявки. В тому числі, у меморандумі прописується, як буде здійснюватися дофінансування партнерами загалом. 

Організації з яких країн можуть виступати партнерами?

Організації із країн, що входять в програму «Креативної Європи» на момент подання заявки (див.повний перелік).

Як часто оголошується конкурс? 

Щорічно у вересні-жовтні з дедлайном подачі заявок у листопаді-грудні того ж року. Наступний конкурс "Проекти міжнародної співпраці" буде оголошено у рамках програми Креативна Європа 2021-2027


Як оцінюються заявки?

Ознайомтесь з деталями 

Які проекти вже було профінансовано в Україні?


Ознайомитись із Умовами участі в конкурсі "Проекти міжнародної співпраці" (2018 рік)

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України