Perform Europe 2023 – 2026

Документи

Про конкурс

Про програму

Цьогорічна програма є продовженням дуже вдалого пілотного проєкту Perform Europe 2020 – 2022, мета якого полягала у підтримці інноваційних підходів і концепцій, які б сприяли проведенню гастрольних турів та розповсюдженню сценічного мистецтва. Цьогорічна програма продовжить приділяти увагу моделям, покликаним зробити транскордонні гастролі перформативного сектору більш справедливими, екологічними та інклюзивними

Загальний бюджет становить 2 100 000 EUR і призначений для підтримки щонайменше 35 партнерських проєктів. 

Заявники можуть подаватися на три категорії проєктів:

малі партнерські проєкти – 12 000 EUR

середні партнерські проєкти – 32 000 EUR

великі партнерські проєкти – 60 000 EUR

5% від загального обсягу фінансування буде спрямовано на проєкти за участі України.

Вимоги до проєктів

Пріоритети

Програма заохочує партнерства до розробки потенційно високорезультативних ідей, які можуть посприяти реальним змінам, зосереджуючись принаймні на одному з двох пріоритетів:

  • Різноманітність та інклюзія

У той час як різноманітність передбачає наявність відмінностей життєвих досвідів, бекграундів та стилів творчості, інклюзія означає процес залучення людей із маргіналізованих груп до процесів прийняття рішень та діяльності. Щоб досягти наявності недостатньо представлених соціальних спільнот і груп в обох випадках, Perform Europe підтримує досягнення рівності у сфері перформативного мистецтва. 

  • Боротьба зі зміною клімату

Боротьба зі зміною клімату, безсумнівно, є найбільшим викликом сьогодення. Перформативний сектор має можливість підвищити обізнаність про шкідливі екологічні наслідки та соціальну нерівність (див. кліматична справедливість), спричинені зміною клімату, і в той же час він може активно працювати над зменшенням викидів вуглецю та пропагувати кліматичну нейтральність.

Наскрізні пріоритети

Окрім акценту на одному або обидвох пріоритетах програми, грантові заявки повинні відповідати наскрізним пріоритетам: 

  • Якість та інновації

Партнерства мають запропонувати проєкт, в рамках якого щонайменше один твір перформативного мистецтва буде показано на закордонних гастролях. Якість заявки, запропоновані мистецькі інновації та нова, змінена модель виступів та зв'язку з аудиторією поміж кордонами є ключовими критеріями для "Perform Europe".

  • Справедливість

Партнерства мають грунтуватися на основах солідарності, турботи одне про одного, поваги до кордонів та справедливої оплати праці. Митці пов’язують між собою справедливість на людському, мистецькому, соціальному, економічному та екологічному рівнях. Очікується, що партнери визнають існуючу між ними нерівність і подолають її розширюючи можливості одне одного та ділячись ресурсами.

Хто може подати заявку

Будь-яка організація та професіонали, що працюють у сфері перформативних мистецтв та легально перебувати в одній з країн-учасниць Креативної Європи.

Вимоги до партнерств та проєктів

Заявки подаються у партнерстві принаймні з трьома партнерами з трьох різних країн-учасниць Креативної Європи. 

Кожна заявка має містити принаймні один твір, який потім має бути представлений принаймні в трьох різних країнах-учасницях Креативної Європи. 

Напрямки перформативного сектору, які прийнятні для участі у цій програмі: театр, танець, цирк, вуличні перформативні мистецтва та ляльковий театр. 

Жива музика НЕ входить до переліку прийнятних напрямків. 

Важливо! Perform Europe НЕ покриває витрати на виробництво нових творів мистецтва чи концепцій. Твори митців на момент підготовки заявки повинні вже бути виготовлені та готові до туру, тому пропозиції заявника є прийнятними для фінансування. Показ або розповсюдження робіт принаймні в трьох різних країнах не обов’язково передбачає фізичні подорожі.

Заявка має відповідати УСІМ критеріям, що перераховані у Call Document.

Таймлайн

Дедлайн подання грантових заявок: 31 березня 2024 року, 23:59 (CEST)

Оголошення обраних партнерств: 3 червня 2024

Початок втілення проєктів: 1 липня 2024

Завершення проєктів: 30 листопада 2025

Більше детально ознайомитися з умовами програми та вимогами до підготовки грантових заявок можна у Call Document.

Пошук потенційних партнерів полегшується за допомогою інструменту пошуку партнерів на порталі.

Зареєструватися можна через портал Perform Europe, де також заповнюється та подається грантовна заявка.

Фінальний термін подачі заявок:
31 березня 2024 року, 23:59 (CEST)
Сторінка програми
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України