Кінофестивалі

Документи

Про конкурс

КОНКУРС НЕ ОГОЛОШЕНО

Яку підтримку надає цей конкурс? 

Програма «Креативної Європи» щороку надає підтримку у проведенні більше 100 європейських фестивалів, що славляться своєю різноманітною програмою фільмів, із залученням широкої громадськості та великої кількості фахівців.

Підтримка надається кінофестивалям, до програми яких включено щонайменше 100 повнометражних (або 400 короткометражних) художніх фільмів із щонайменше 15 країн «Креативної Європи» учасниці підпрограми «Медіа». Щонайменше 50% кінострічок фестивалю повинні бути з інших країн.

Хто може подаватися на конкурс? 

Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися: вищі навчальні заклади, місцеві органи самоврядування, соціальні підприємства, неприбуткові та благодійні організації, приватні та прибуткові організації, що працюють у аудіовізуальному секторі.

Заявники мають бути: 

 • Бути зареєстрованими в одній із країн «Креативної Європи» учасниці підпрограми «Медіа»; 
 • В разі асоціацій більша частина організацій має бути із країн «Креативної Європи», які входять у підпрограму «Медіа».

Фізичні особи не можуть подаватись на цей конкурс. Більше можна прочитати у Правилах для заявників

Які фестивалі можуть подаватися?

За цим конкурсом підтримка може надаватись кінофестивалям, які проходять у країнах «Креативної Європи» учасниці підпрограми «Медіа» та можуть:

 • продемонструвати високу ефективність у розвитку аудиторії (особливо до молодих аудиторій) шляхом реалізації заходів до, під час або після фестивалю, включаючи щорічні заходи та / або децентралізацію в інші міста (з меншими фестивалями-партнерами на національному рівні або за кордоном) та / або будь-які ефективні програми діяльність до аудиторії непрофільних кінофестивалів;
 • продемонструвати прагнення до інновацій, особливо у сферах розширення аудиторії, використовуючи новітні цифрові технології та інструменти, такі як соціальні медіа та онлайн-діяльність, з метою створення постійної спільноти;
 • посилювати інноваційні підходи, щоб розширити їх вплив (наприклад, організація міжплатформних програм тощо);
 • організовувати ініціативи з кінограмотності (наприклад, тренінги по кіноосвіті) у тісній співпраці з школами та іншими установами протягом року;
 • робити акцент на європейських фільмах і особливо на фільмах з країн з низьким потенціалом аудіовізуальної продукції;
 • робити сильний акцент на фільмах із країн не членів ЄС та їх географічному різноманітті;
 • продемонструвати інтерес для ініціювання та подальшого розвитку співпраці та партнерства з іншими європейськими кінофестивалями для підвищення ефективності використання ресурсів, включаючи обмін субтитрами / дубляжами, спільне використання онлайн-платформ для перегляду і т.д.

Який розмір підтримки можна отримати? 

Гранти надаються у вигляді одноразових виплат відповідно до кількості європейських фільмів у програмі (для короткометражних фільмів менше 50 хвилин, чотири фільми дорівнюють одному довгому фільму).

Як подати заявку на конкурс? 

Перед тим, як подати заявку на конкурс організація має зареєструватися на порталі учасника. Заявка подається онлайн через кабінет заявника

Як часто оголошуються ці конкурси? 

Орієнтовно оголошення конкурсу у третьому кварталі року з першим дедлайном у грудні для фестивалів, що проходять у першій половині року та другим у травні наступного року для фестивалів, що проходять у другій половині року . 

Як оцінюються заявки?

Заявки на конкурс оцінюються Виконавчим агентством з освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) за допомогою сторонніх запрошених експертів з дотичної галузі та з відповідним досвідом, які керуються наступним алгоритмом оцінки:

 • релевантність та європейська додана вартість (30 балів)
 • якість та план активностей (35 балів)
 • промоція результатів проекту, їх вплив та довготривалість (30 балів)
 • організація команди проекту та\або співпраця (5 балів)

Також додатково ознайомтесь із правилами оцінювання заявок для експертів

Фінальний термін подачі заявок:
Орієнтовно: грудень (для фестивалів, що проходять у першій половині року) та травень наступного року (для фестивалів, що проходять у другій половині року)
Сторінка програми
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України