Спільне створення та спільне виробництво

Документи

Про конкурс

КОНКУРС НЕ ОГОЛОШЕНО

Програма «Music Moves Europe» (MME) є основним інструментом Єврокомісії для підтримки музичного сектору. Вона була розроблена на основі низки зустрічей з представниками індустрії, які відбувались, починаючи з 2015 року. Після чого «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії і зараз загалом слугує для підтримки музичного сектору країн програми “Креативна Європа”. 

Яку підтримку надає конкурс? 

Загальна мета конкурсу – підвищити рівень спільного створення та спільного виробництва в музичному секторі. Особливу увагу буде приділено спільній творчості та виготовленню музичних робіт. Ці два поняття використовуються як синоніми і мають на увазі співпрацю для написання слів та музики, а також підготовку музичного твору для комерційного використання. 

Ідеї проектів повинні охоплювати щонайменше дві додаткові цілі із наступного списку для того, щоб допомогти артистам успішно вийти на музичний ринок:


 • Супроводження розвитку навичок спільного створення та спільного виробництва, а також розвиток навичок ефективних методів промо. Це включає в себе також навички створення сайту та правильне використання соціальних мереж. 
 • Розвиток навичок сторітелінгу для артистів, щоб допомогти їм ідентифікувати свою цільову аудиторію.
 • Знайомство музикантів з продюсерами, музичними видавцями, та лейблами звукозапису, музичними відділами у кіно- та ТВ-студіях.
 • Підготовка учасників та знайомство їх з методами написання музики для супроводу фільму, ТВ-продукту, реклами чи театру, що включає в себе навчання для здобуття таких навичок.
 • Організація тренінгів, щоб забезпечити особистий та кар’єрний розвиток композиторів та виконавців для професійного розвитку в музичній індустрії.
 • Удосконалити розуміння митцями авторського права та ліцензування.

Для того, щоб забезпечити відчутні результати, запропоновані проекти мають залучити мінімум 20 музикантів та авторів пісень, які візьмуть участь у проекті та його активностях. 

Який розмір підтримки можна отримати?

 • До 50 тис. євро на проект.

Максимальний розмір співфінансування складає 85% від загального обсягу коштів, передбачених на проект. Відповідно, 15% проекту треба дофінансувати самостійно. 

Хто може подаватися на конкурс? 

Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися організації, якщо вони: 

 • приватні та публічні юридичні особи, а також прибуткові та неприбуткові організації, які мають релевантний досвід у музичній сфері та можуть продемонструвати знання та вміння організації пісенних таборів чи воркшопів/музичних резиденцій;
 • консорціум організацій із щонайменше двох країн «Креативної Європи», які беруть участь у підпрограмі «Культура».

Організації, які знаходяться в управлінні головного заявника-бенефіціара не можуть брати участь у цьому конкурсі.  

Фізичні особи не можуть подавати заявки на отримання гранту.

Які очікувані результати від конкурсу?

Конкурс має на меті підтримку проектів, які пропонують діяльність для досягнення вказаних результатів та корелюються із пріоритетами. А саме: 

 • Впровадження щонайменше 10 європейських проектів спільної творчості та спільного виготовлення для авторів пісень та виконавців.
 • Демонстрація схем роботи для спільної творчості та спільного виготовлення, які вдосконалюють методи навчання авторів пісень та музикантів.
 • Посилення співпраці авторів пісень та музикантів з іншими суб'єктами ланцюжку доданої вартості музичної індустрії.
 • Результати роботи підтриманих проектів будуть вивчені та проаналізовані для поліпшення розуміння сектору та специфічних потреб музикантів. Ці висновки допоможуть розробити інструменти підтримки музичного сектору через програму “Креативна Європа” у 2021-2027 роках. Її головною ціллю буде підтримка європейської різноманітності та талантів, підвищення конкурентоздатності сектору та підвищення доступу аудиторії до музики у всій її різноманітності. 

Як подати заявку на конкурс? 

Заявка має бути подана онлайн через наступну сторінку конкурсу одразу від імені усіх організацій.  

Організації з яких країн можуть виступати партнерами?

Організації із країн, що входять у підпрограму «Культура» програми «Креативна Європа» на момент подання заявки (див.повний перелік).

Як часто оголошується конкурс? 

Це перший конкурс у рамках ініціативи Music Move Europe. Дедлайн подачі заявки 30 квітня 2020 року (13:00 за Брюсселем). 

Як оцінюються заявки?

Заявки на конкурс оцінюються Виконавчим агентством з освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) за допомогою сторонніх запрошених експертів з музичної галузі та з відповідним досвідом, які керуються наступним алгоритмом оцінки:

 • релевантність (40 балів, мінімальний поріг 24 з 40 балів). Цей критерій визначить релевантність запропонованої ідеї пріоритетам конкурсу, а також оцінить іноваційність проекту в порівнянні з іншими методами роботи, які вже існують на ринку. Також будуть взяті до уваги якість відбору учасників та менторів, можливість використання запропонованої методології на загальноєвропейському рівні;
 • якість запропонованих активностей (40 балів, мінімальний поріг 24 з 40 балів). Цей критерій дозволить оцінити план реалізації проекту та досягнення поставлених цілей і як буде поширювати результати свого проекту;
 • організація команди проекту (20 балів, мінімальний поріг 12 з 20 балів). Цей критерій оцінить спроможність команди якісно реалізувати запропонований проект. 
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України