Музична освіта та навчання

Документи

Про конкурс

КОНКУРС НЕ ОГОЛОШЕНО

Програма «Music Moves Europe» (MME) є основним інструментом Єврокомісії для підтримки музичного сектору. Вона була розроблена на основі низки зустрічей з представниками індустрії, які відбувались, починаючи з 2015 року. Після чого «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії і зараз загалом слугує для підтримки музичного сектору країн програми «Креативна Європа».

Яку підтримку надає конкурс?

Загальна мета цього конкурсу – промоція співпраці між неформальними освітніми ініціативами та музичним сектором з метою стимулювання соціальної інклюзії, тобто надання доступу до музики менш представленим групам дітей та підлітків 6-14 років. Крім того, в основі конкурсу стоїть організація маломасштабних проєктів із чіткою європейською доданою вартістю, які підходять для обміну успішними практиками і можуть передавати знання в інших країнах через організацію схожих проєктів.

Наступні види діяльності, серед інших, є релевантними в рамках цього конкурсу за умови, що вони адресовані дітям шкільного віку (віком від 6 до 14 років) та відповідають пріоритетам конкурсу: 

 • Організація спільного неформального навчання (семінари, літні школи або табори);
 • Використання аудіовізуальних або діджитальних інструментів;
 • Підготовка до участі в музичних активностях у заходах громади, шоу, парадах або фестивалях.

Наступні активності НЕ МОЖУТЬ бути профінансовані в рамках проєкту: 

 • Офіційна навчальна програма, дослідження та створення карти можливостей. 

Активності мають початись не пізніше 15 листопада 2020. Максимальна тривалість проєкту - 15 місяців. 

Який розмір підтримки можна отримати?

 • До 30 тис. євро на проєкт.

Максимальний розмір співфінансування складає 80% від загального обсягу коштів, передбачених на проєкт. Відповідно, 20% проєкту треба дофінансувати самостійно. 

Хто може подаватися на конкурс? 

Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися організації, якщо вони: 

 • приватні та публічні юридичні особи, а також прибуткові та неприбуткові організації, які мають релевантний досвід у освітній сфері музичного сектору та можуть продемонструвати свою експертизу в музичній освіті дітей та підлітків, а також знання та спроможність організувати інноваційні проєкти європейського виміру.

Крім того, заявку можуть подати наступні юридичні особи: 

 • національні, регіональні та локальні місцеві органи державної влади;
 • початкові та середні школи;
 • музичні школи, консерваторії, музичні майданчики та організатори фестивалів;
 • представники сектору освіти;
 • представники музичної сфери.

Організації, які знаходяться в управлінні головного заявника-бенефіціара не можуть брати участь у цьому конкурсі.  

Фізичні особи не можуть подавати заявки на отримання гранту.

Які очікувані результати від конкурсу?

Метою конкурсу є підтримка проєктів, які пропонують організацію активностей для досягнення вказаних результатів та корелюються із пріоритетами програми. А саме: 

 • Підтримка щонайменше 8 проєктів, які пропонують інноваційні підходи до неформальної музичної освіти або навчання, яке сприяє соціальній інклюзії; 
 • Демонстрація найкращих прикладів співпраці між освітнім та музичним секторами, які сприяють соціальній інклюзії, тобто доступу музичної освіти у дітей, які в іншому випадку не мали б до неї доступу;
 • Підтримка сталих форм співпраці (як-то створення мереж), які мають європейський вимір;
 • Тестування нових ідей, які покликані підтримати музичне навчання наступних поколінь європейських програм після 2020го року;
 • Внесок у розвиток ідей щодо музичної освіти як частини європейської секторальної підтримки музичної індустрії.

Як подати заявку на конкурс? 

Заявка має бути подана у двох паперових екземплярах (оригінал та одна копія) з усіма додатками плюс одна електронна копія на диску або USB-накопичувачі.

Оригінал має бути підписаним відповідальною особою організації-заявника.

Всі документи мають бути фізично надіслані на наступну адресу: 

European Commission – Directorate-General for Education, Youth, Sport and Culture 

Directorate D – Culture and creativity Unit 

D.2 – Creative Europe – (Call EAC/S53/2019) 

Barbara Gessler 

J-70, 2/019 

B – 1049 Brussels Belgium 

Email: EAC-S53-MME-Musiceducation@ec.europa.eu 

Організації з яких країн можуть виступати партнерами?

Організації із країн, що входять у підпрограму «Культура» програми «Креативна Європа» на момент подання заявки (див.повний перелік).

Як часто оголошується конкурс? 

Дедлайн подачі заявки 06 квітня 2020 року (13:00 за Брюсселем). 

Як оцінюються заявки?

Заявки спочатку оцінюються відносно критерію «релевантність». Заявки, які не пройдуть мінімальний поріг у 60% від максимальної кількості балів, не будуть перевірятись далі. 

Заявки на конкурс оцінюються Виконавчою агенцією з освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) за допомогою сторонніх запрошених експертів з музичної галузі та з відповідним досвідом, які керуються наступним алгоритмом оцінки:

 • релевантність (40 балів). Цей критерій визначає відповідність запропонованої ідеї пріоритетам конкурсу, а також оцінку інноваційності проєкту в порівнянні з іншими методами роботи, які вже існують на ринку. Також будуть взяті до уваги якість співпраці між навчальними та музичними секторами у сфері неформальної освіти, яка стимулювала б соціальну інклюзію, а також можливість використання запропонованої методології на загальноєвропейському рівні;
 • якість запропонованих активностей (40 балів). Цей критерій дозволить оцінити план реалізації проєкту та досягнення поставлених цілей, а також якість комунікаційної стратегії та поширення результатів проєкту;
 • організація команди проєкту (20 балів). Цей критерій оцінить спроможність команди якісно реалізувати запропонований проєкт, а також співпрацю освітніх та музичних ініціатив.
logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України