
Музична освіта та навчання
Документи
Про конкурс
КОНКУРС НЕ ОГОЛОШЕНО
Програма «Music Moves Europe» (MME) є основним інструментом Єврокомісії для підтримки музичного сектору. Вона була розроблена на основі низки зустрічей з представниками індустрії, які відбувались, починаючи з 2015 року. Після чого «Music Moves Europe» була запущена як стратегічна ініціатива Комісії і зараз загалом слугує для підтримки музичного сектору країн програми «Креативна Європа».
Яку підтримку надає конкурс?
Загальна мета цього конкурсу – промоція співпраці між неформальними освітніми ініціативами та музичним сектором з метою стимулювання соціальної інклюзії, тобто надання доступу до музики менш представленим групам дітей та підлітків 6-14 років. Крім того, в основі конкурсу стоїть організація маломасштабних проєктів із чіткою європейською доданою вартістю, які підходять для обміну успішними практиками і можуть передавати знання в інших країнах через організацію схожих проєктів.
Наступні види діяльності, серед інших, є релевантними в рамках цього конкурсу за умови, що вони адресовані дітям шкільного віку (віком від 6 до 14 років) та відповідають пріоритетам конкурсу:
- Організація спільного неформального навчання (семінари, літні школи або табори);
- Використання аудіовізуальних або діджитальних інструментів;
- Підготовка до участі в музичних активностях у заходах громади, шоу, парадах або фестивалях.
Наступні активності НЕ МОЖУТЬ бути профінансовані в рамках проєкту:
- Офіційна навчальна програма, дослідження та створення карти можливостей.
Активності мають початись не пізніше 15 листопада 2020. Максимальна тривалість проєкту - 15 місяців.
Який розмір підтримки можна отримати?
- До 30 тис. євро на проєкт.
Максимальний розмір співфінансування складає 80% від загального обсягу коштів, передбачених на проєкт. Відповідно, 20% проєкту треба дофінансувати самостійно.
Хто може подаватися на конкурс?
Зверніть увагу! Для програми «Креативна Європа» не важливо, якого типу юридичної реєстрації є ваша організація. На програму можуть подаватися організації, якщо вони:
- приватні та публічні юридичні особи, а також прибуткові та неприбуткові організації, які мають релевантний досвід у освітній сфері музичного сектору та можуть продемонструвати свою експертизу в музичній освіті дітей та підлітків, а також знання та спроможність організувати інноваційні проєкти європейського виміру.
Крім того, заявку можуть подати наступні юридичні особи:
- національні, регіональні та локальні місцеві органи державної влади;
- початкові та середні школи;
- музичні школи, консерваторії, музичні майданчики та організатори фестивалів;
- представники сектору освіти;
- представники музичної сфери.
Організації, які знаходяться в управлінні головного заявника-бенефіціара не можуть брати участь у цьому конкурсі.
Фізичні особи не можуть подавати заявки на отримання гранту.
Які очікувані результати від конкурсу?
Метою конкурсу є підтримка проєктів, які пропонують організацію активностей для досягнення вказаних результатів та корелюються із пріоритетами програми. А саме:
- Підтримка щонайменше 8 проєктів, які пропонують інноваційні підходи до неформальної музичної освіти або навчання, яке сприяє соціальній інклюзії;
- Демонстрація найкращих прикладів співпраці між освітнім та музичним секторами, які сприяють соціальній інклюзії, тобто доступу музичної освіти у дітей, які в іншому випадку не мали б до неї доступу;
- Підтримка сталих форм співпраці (як-то створення мереж), які мають європейський вимір;
- Тестування нових ідей, які покликані підтримати музичне навчання наступних поколінь європейських програм після 2020го року;
- Внесок у розвиток ідей щодо музичної освіти як частини європейської секторальної підтримки музичної індустрії.
Як подати заявку на конкурс?
Заявка має бути подана у двох паперових екземплярах (оригінал та одна копія) з усіма додатками плюс одна електронна копія на диску або USB-накопичувачі.
Оригінал має бути підписаним відповідальною особою організації-заявника.
Всі документи мають бути фізично надіслані на наступну адресу:
European Commission – Directorate-General for Education, Youth, Sport and Culture
Directorate D – Culture and creativity Unit
D.2 – Creative Europe – (Call EAC/S53/2019)
Barbara Gessler
J-70, 2/019
B – 1049 Brussels Belgium
Email: EAC-S53-MME-Musiceducation@ec.europa.eu
Організації з яких країн можуть виступати партнерами?
Організації із країн, що входять у підпрограму «Культура» програми «Креативна Європа» на момент подання заявки (див.повний перелік).
Як часто оголошується конкурс?
Дедлайн подачі заявки 06 квітня 2020 року (13:00 за Брюсселем).
Як оцінюються заявки?
Заявки спочатку оцінюються відносно критерію «релевантність». Заявки, які не пройдуть мінімальний поріг у 60% від максимальної кількості балів, не будуть перевірятись далі.
Заявки на конкурс оцінюються Виконавчою агенцією з освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) за допомогою сторонніх запрошених експертів з музичної галузі та з відповідним досвідом, які керуються наступним алгоритмом оцінки:
- релевантність (40 балів). Цей критерій визначає відповідність запропонованої ідеї пріоритетам конкурсу, а також оцінку інноваційності проєкту в порівнянні з іншими методами роботи, які вже існують на ринку. Також будуть взяті до уваги якість співпраці між навчальними та музичними секторами у сфері неформальної освіти, яка стимулювала б соціальну інклюзію, а також можливість використання запропонованої методології на загальноєвропейському рівні;
- якість запропонованих активностей (40 балів). Цей критерій дозволить оцінити план реалізації проєкту та досягнення поставлених цілей, а також якість комунікаційної стратегії та поширення результатів проєкту;
- організація команди проєкту (20 балів). Цей критерій оцінить спроможність команди якісно реалізувати запропонований проєкт, а також співпрацю освітніх та музичних ініціатив.