Європейський спільний девелопмент

Про конкурс

Ціль конкурсу: 

Підтримка європейського спільного девелопменту через підтримку співпраці між європейськими компаніями-виробниками аудіовізуальної продукції, які створюють роботи із потужним міжнародним потенціалом. 

Очікувані результати: 

Збільшена кількість колаборацій на стадії девелопменту між європейськими компаніями-виробниками з різних країн та ринків, а, відповідно, й більша кількість копродукцій. Збільшена кількість, доступність, міжнародний потенціал та ринкове значення компаній, що будуть підтримані даним конкурсом. 

Опис заходів, які можуть бути підтримані: 

Заходи у даному конкурсі мають сприяти підтримці девелопменту конкретного проєкту з метою комерційного показу в кінотеатрах, на телебаченні чи комерційного використання на цифрових платформах чи у мультиплатформеному середовищі у наступних категоріях: анімація, творчий документальний фільм або художній фільм. 

Проєкт має бути створений мінімум двома незалежними компаніями-виробниками, які підписали між собою Договір про поділ завдань та співпрацю у творчих моментах. Головною ціллю конкурсу є надати підтримку компаніям аудіовізуального сектору для створення високоякісних робіт з високою художньою цінністю та широким міжнародним потенціалом дистрибуції. Компаніям рекомендовано розвивати сильні та інновативні види співпраці у творчому та фінансовому аспекті, а також розвивати стратегії для промоції та дистрибуції з початкової фази розробки проєкту, що збільшує шанси охоплення аудиторії на європейському та міжнародному рівнях. 

Особлива увага буде приділена презентації підходів до більш стабільної та екологічнішої індустрії та забезпеченню гендерного балансу, інклюзивності, розмаїттю та репрезентації. 

Вимоги до робіт: 

 • Художні фільми, анімація та творчі документальні фільми мінімальною тривалістю 60 хвилин, призначених головним чином для кінематографічного релізу
 • Художні проєкти (разові або серіальні) загальною тривалістю не менше 90 хвилин, анімація (разова або серіальна) загальною тривалістю не менше 24 хвилин і творчі документальні фільми (одноразові чи серіальні) загальною тривалістю не менше 50 хвилин, призначені головним чином для телебачення або цифрових платформ
 • Інтерактивні, нелінійні фантастичні, анімаційні та творчі документальні проєкти (наприклад, наративні проєкти віртуальної реальності) будь-якої тривалості

Бюджет конкурсу: 5 млн євро

Максимальний розмір гранту: 60-100 тис. євро залежно від виду твору

Дедлайн подачі заявки: 17 листопада 2021

Оцінка заявок: листопад 2021 - квітень 2022

Оголошення результатів конкурсу: квітень 2022

Підписання грантового договору: червень-серпень 2022

Тривалість проєкту: до 36 місяців

Хто може подати заявку: 

 • консорціум із мінімум двох юридичних осіб із мінімум двох країн, що

зареєстровані в країні-учасниці програми “Креативна Європа”, яка бере участь у підпрограмі МЕДІА

 • необхідно бути незалежною компанією-виробником 
 • компанія-координатор проєкту має продемонструвати досвід координації виробництва роботи, яка розповсюджувалась на міжнародному рівні 
 • можна подати лише одну заявку на конкурси Європейський девелопмент пакету проєктів (European slate development) чи Європейський девелопмент міні-пакету проєктів (European mini-slate development) або як координатор у конкурсі Європейський спільний девелопмент (European co-development)
 • фізичні особи подавати заявку НЕ МОЖУТЬ
 • ФОПи подавати заявку МОЖУТЬ

Перед подачею заявки ваша організація має бути зареєстрована на порталі учасника (Participant register).

Заявка складається з: 

Application Form Part A - містить адміністративну інформацію про заявників (майбутній координатор, перелік партнерів та пов’язані організації) та зведений бюджет проєкту (його потрібно вручну ввести в системі)

Application Form Part В - містить технічний опис проєкту (його форму потрібно завантажити із Portal Submission System, заповнити та знову підвантажити у систему)

Part C - містить додаткову проєктну інформацію (має бути введена одразу в системі)

Додатки та додаткові документи, які також потрібно завантажити до аплікаційної форми: 

 • деталізований бюджет проєкту (форму можна завантажити з системи)
 • CV основної команди (не обов’язково)
 • перелік проєктів минулого року (не обов’язково)
 • список попередніх проєктів (не обов’язково)
 • PDF зі списком попередніх робіт/проєктів, який потрібно згенерувати із системи Creative Europe MEDIA Database
 • креативне досьє проєкту, який подається на фінансування (PDF генерується на основі наявної чернетки в системі)
 • угода між партнерами проєкту з прописаними зонами відповідальності та співпраці
 • підтвердження прав на інтелектуальну власність (а у випадку адаптації - права на адаптацію) для проєкту, поданого на фінансування
 • супровідні документи про спільне виробництво, дистрибуцію та фінансування (контракти про копродукцію, домовленості про угоди, підписані листи про зобов'язання та листи про наміри, що стосуються стратегії розподілу та фінансування)
 • Декларація про право власності та контролю

Зверніть увагу: оскільки детальна таблиця бюджету служить основою для визначення фіксованих сум для розрахунку гранту (lump sum, а оскільки одноразові суми повинні бути на рівні фактичних витрат на проєкту), витрати, які ви включаєте, мають відповідати основним вимогам умови отримання грантів та фактичних витрат ЄС (див. AGA - Анотована угода про гранти, стаття 6). 

Максимальний розмір заявки: 70 сторінок (Part B)

Подача заявки та повна інформація (додатки та додаткові документи знаходяться всередині системи та мають бути підвантажені туди ж).

Інструкція з подачі заявки (Online manual

Критерії оцінки: 

 • 40 балів - релевантність 
 • 20 балів - якість контенту
 • 25 балів - менеджмент проєкту
 • 15 балів - промоція

Максимальна оцінка: 100 балів

Прохідний бал: 70 балів

Контакти: 

Щодо технічних питань IT Helpdesk

Щодо питань конкурсу, які не висвітлені в інструкції: EACEA-MEDIA-CODEV@ec.europa.eu


Вже підтримані проєкти попередньою програмою.

logo of creative europe
Логотип Українського Культурного Фонду
Logo of european commision
Логотип Міністерства Культури України