Просування європейських аудіовізуальних творів, включаючи кінематографічну спадщину, а також залучення та розвиток аудиторії всіх вікових категорій, особливо молодої аудиторії в Європі та за її межами.
- Стимулювання інтересу та підвищення рівня знань аудиторії щодо європейських фільмів та аудіовізуальних творів, включаючи спеціальні програми з кінематографічної спадщини.
- Посилення пан’європейської співпраці у сфері інноваційного розвитку аудиторії та кінопросвітніх проєктів, особливо із використанням нових цифрових інструментів.
- Збільшення пан’європейського впливу та розширення охоплення аудиторії.
- Розробка кінопросвітніх проєктів на території Європи та поза її межами.
Щоб мати право на участь, заявники (бенефіціари та афілійовані суб’єкти) повинні:
- бути юридичними особами (публічними або приватними організаціями);
- бути зареєстрованими в одній із відповідних країн, а саме:
- Країнах-учасницях програми «Креативна Європа»;
- Держави-члени ЄС (включаючи заморські країни та території (OCTs));
- Країни, що не входять до ЄС, але є учасниками Європейської економічної зони (ЄЕЗ) або асоційованими до програми «Креативна Європа», або країни, які ведуть переговори щодо асоціації, за умови, що угода набуде чинності до моменту підписання грантового договору (список країн-учасниць).
Заявки можуть подавати:
- Окремі заявники (один бенефіціар).
- Консорціуми з мінімум двох заявників (бенефіціарів, не афілійованих суб'єктів).
ℹ️ Детальна інформація про відповідність вимогам міститься у повному тексті конкурсу.
Проєкти, які забезпечують пан’європейську співпрацю та використовують інноваційні підходи із залученням нових цифрових інструментів. Такі проєкти повинні:
- Збільшувати інтерес та знання аудиторії, особливо молоді, про європейське кіно та аудіовізуальні твори, включаючи кінематографічну спадщину.
- Включати аудиторні заходи та інноваційні або транскордонні кінопросвітні ініціативи (заохочується співпраця між кіноінституціями та онлайн-платформами).
- Розширювати пан’європейський вплив та охоплення аудиторії.
- Сприяти просуванню вже існуючих європейських фільмів та аудіовізуальних творів, включаючи кураторські каталоги фільмів для розвитку аудиторії, кінопросвіти та підвищення рівня медіаграмотності.
- Мати стратегії, що сприяють екологічній стійкості та підтримують гендерний баланс, інклюзивність, різноманітність та репрезентативність.
ℹ️ Детальна інформація міститься у повному тексті конкурсу.
- Бюджет проєкту (максимальна сума гранту): не обмежений.
- Фінансування здійснюється на основі фактичних витрат (із використанням фіксованих ставок (unit costs) та відсоткових ставок (flat rates)).
- Грант покриває лише певні види витрат (відповідні витрати), які фактично понесені в межах проєкту (не передбачені бюджетом, а реально здійснені).
- Фінансування покриває 70% витрат проєкту.
Грант не може призводити до отримання прибутку (тобто перевищення доходів + гранту ЄС над витратами). Для комерційних організацій прибуток підлягає вирахуванню з остаточної суми гранту.
ℹ️ Детальна інформація міститься у повному тексті конкурсу.
- Ознайомтеся з документом конкурсу для перевірки прийнятності та вимог.
- Всі заявки на конкурси «Креативної Європи» подаються через European Commission's Funding & Tender Opportunities Portal (F&TP). Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на порталі при поданні заявки.
- Детальна інформація про доступ до порталу F&TP.